En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kafa Hacamatının Sinir Sistemine Etkisi

Kafa Hacamatının Sinir Sistemine Etkisi

SİNİR SİSTEMİ NEDİR?

Sinir sistemi insan hayatının en önemli hayat fonksiyonlarının düzenlendiği ağlarlar örgülenmiş içsel ve dışsal çevreyi algılamamızı sağlayan bilgiyi elde eden ve bilgi üreten organların kasların aktivitelerini düzenleyen bir hücresel organ sistemidir.

Sinir sistemi Merkezi sinir sistemi ve Çevresel sinir sistemi olarak iki başlık altında toplanabilir.Bazen iki başlık altında işlevini yerine getiren organlar bozulabilir ve insan hayatı çok ağır şartlarda yaşamak zorunda kalabilir.

HACAMAT SİNİR SİSTEMİNE NASIL FAYDA SAĞLAR?

Hacamat sinir sistemi organlarının kan dolaşımını düzenler,fazlalaşmış olan kanların dışarı atılmasını sağlar.Sistem içerisinde sinirsel ağlarla gerçekleşen iletim ve iletişim kanallarının tıkanmasını engeller.

Hatırlatıcı sinyallerin daha rahat iletim sağlamasıyla hafızanızı kuvvetlendirir.Özellikle bağışıklık sisteminin çok çok güçlendiğini araştırma sonuçları göstermiştir.

 

11 Ocak 2014
299 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?