En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kemik Erimesi ( Osteoporoz )

Kemik Erimesi ( Osteoporoz )
Osteoporoz

Kemik Erimesi ( Osteoporoz )

Kemik yoğunluğunda görülen belirgin azalmaya denir. Diğer bütün dokular gibi kemik dokusu da bir yandan yapılırken diğer yandan yıkılır. Genç yaşlarda yapım, yıkımdan hızlıdır ancak yaş arttıkça (ve hastalarda) bu hız düşerek durum tersine döner. Bunun en önemli sebebi de kan dolaşımının bozulmasıdır.

Belirtilerinden birisi de diş ve diş etlerinin bozulmasıdır. Bu da yanlış beslenme düzeni, karışık yemek, bağırsak fonksiyonlarının bozulması ile kanın asitli hale gelmesi ve kanda kalsiyum azlığından kaynaklanır. Bu durumda kalsiyum, kanda, kireç olarak birikir. Biriken bu kalsiyumu vücut kullanamadığı için, kalsiyum eksikliğini diş ve yüz kemiklerinden sağlamaya çalışır. Kireç de kemiklerin etrafında toplanıp onları sıkıştırarak kanın, dolayısı ile kanın getirdiği besinlerin kemiğe ulaşmasını (kısmen) engeller. Beslenme yetersizliğine maruz kalan kemikler, zayıflar ve yıkım, yapımdan daha hızlı hale gelir. Omurgadak fıtıkların oluşumu da bu şekilde başlar.

Kemik erimesihastalığından dolayı doktora gidenlere, bolca süt, peynir gibi gıdalar önerilir, hasta bunu harfiyen uygularsa kemik erimesini daha da hızlandırır çünkü ne kadar çok kalsiyum alınırsa kanda bu kalsiyum, kireç olarak birikeceğinden hastalık da o kadar hızlanır. Bunu önlemek için öncelikle peynir ve sütü hazmetmek amacıyla, bağırsak tedavisi yapılmalı ve beslenme düzeni değiştirilmelidir.

A ve 0 kan grubundakiler, yapıları sebebi ile sütü hazmedemezler!

Bu hastalıktan kurtulmak için bol kalsiyum almak yerine vücudun sindirebileceği yiyecekleri tüketmek, bağırsakların sağlığına önem vermek gerekir. Doğru beslenme alışkanlığı kazanan, bağırsakları sağlıklı kişilerde, beslenme ile alınan kalsiyum az dahi olsa bu, vücuda yeterli gelecektir. Mide ve bağırsaklar sağlıklı olmadığı sürece alınan gıdaların sindirimi tam olmazsa kan, asitli olur ve kalsiyumu bağlayarak kireç oluşumuna yol açar. Bu halde ne kadar kalsiyumlu gıda alınırsa alınsın, sadece vücuttaki kireci arttırırken hastalığı da böylece hızlandırmış olur.

15 Eylül 2012
510 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?