En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kendimizi Muayene Edelim.

Kendimizi Muayene Edelim.

Hastalıklarda Erken Teşhisin Önemini Bilmeyenimiz Yoktur.

Ama günümüzde malesef Hastalıklarda teşhisin koyulması, son safhada olmakta. Halk olarak artık ağrılara ve şikayetlere dayanamaz olduğumuzda doktorlara gitmekteyiz.

Bizlerde www.islamihacamat.com olarak bu önemli konuda sizlere en değerli varlığımız olan SAĞLIK konusunda faydalı olabilmek adına KENDİMİZİ MUAYENE EDELİM adlı çalışmayı yaptık.

1. Diyabet  Belirtileri Nelerdir ?

Eğer ellerinizde ve ayaklarınızda yanmalar oluyorsa, ağzınızda kurumalar oluyorsa,

ve geceleri sık sık idrara çıkmaya başladıysanız kan şekerinizi en yakın sağlık kuruluşunda tahlil yaptırmalısınız!

2. Hipertansiyon:

Tansiyon ciddi bir hastalıktır. Birden yükseldiğinde ölüme kadar sonuçlar verebilmektedir. Önleminin ve tedavisinin geciktirilmeden yapılması gerekir.

Yüksek tansiyonun belirtileri:

Bunun belirtileri baş ağrısı, burunda kanama, kulaklarda çınlama, el ve ayaklarda şişme, baş dönmesi, kalpte çarpıntı bu ve buna benzer şikayetleri olanlar en yakın sağlık kuruluşunda tansiyonunu ölçtürmelidir.

3.  Kalp ve Damar  Hastalıkları

Bümyemizde vücudun ihtiyacı olan besin ve oksijenleri pompalama görevi gören kalbimiz bu görevi yerine getiremediği zaman kalpte ve başka organlarda hasarlar oluşur. Bunlar rahatsızlık belirtileri olarak insanların şikayet etmelerine neden olur.

Genelde kalp ve damar hastalarının şikayetleri  şu şekildedir.

Nefes darlığı, (kendilerini astım zannedebilirler) yol yürüyememe çok çabuk yorulma, göğüs ağrısı sanki göğsüne fil otumuş gibi oluyorum derler, çarpıntı, el ve ayaklarda morarma, bayılmalar, başta ve ensede, ağrılar, eklem ağrıları bu anlattığımız belirtileri olanlar kalpte hiç bir şekilde hastalığı olmadan da görülebilir. Bunlar psikolojik de olabilir eğer bu belirtiler varsa en kısa sürede bir doktora baş vurmalıdır.

29 Ekim 2010
216 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?