En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kısırlık

Kısırlık

(Hacamat yaptırmak çok etkili bir yöntemdir.Hacamatla tedavi ettiğimiz hasta sayısı 77 oldu elhamdülillah şifa Allah’tan biz sadece vesile olmaya çalışıyoruz…  )

 

Hacamatın yanında aşağıdaki kürlerde çok fayda sağlamaktadır:

 

“İnfertilite (kısırlık) korunmaksızın düzenli ilişkiye karşın 1 yıl içinde gebelik oluşmaması olarak tanımlanmaktadır. Ülkemizde bu sorunun sıklığı hakkında yapılmış doyurucu bir çalışma yoktur. Ancak Avrupa ve ABD’den bildirilen raporlardan toplumda çiftlerin yüzde 10-15′in böyle bir problemle ilgilenmek zorunda kaldıklarını bilmekteyiz. Toplumda bu sorunun sıklığının artık benzeri oranda olmasına karşın gerek II. Dünya Savaşı sonrası üreme çağındaki popülasyonun çoğalmasıgerekse sunulan tıbbi tanı olanaklarının yetkinleşmesi nedeniyle infertilite kliniklerine başvuran çiftlerin sayısı gün geçtikçe artmaktadır. Herhangi bir çiftin herhangi bir ay gebe kalma oranının yüzde 20-15 dolayında olduğu bilinmektedir. Genel olarak toplumda çiftlerin yüzde 85′in 1 yıl içinde, yüzde 93′ün ise 2. yılın sonunda gebe kaldıklarını görmekteyiz. İngiltere’de 1550 ile 1850 yılları arasındaki arşivleri inceleyen bir çalışmada kadınların ancak yüzde 8′in yaşamı boyunca gebe kalamadığı bulunmuştur. Kısırlık en büyük üzüntü kaynağıdır ve tedavisi için ileri teknoloji gerektiren yöntemler kullanmayı gerektirir. Teknolojiye başvurmadan önce, gebelik şansının yaşam tarzınızdaki yada diğer değişikliklerle artırılıp artırılamayacağını anlamak için buna neden olan her şeyi ortadan çıkarmak isteyebilirsiniz. Bu süre zarfında da doğal alternatifleri değerlendirmekte fayda var.

Kainat Eczanesinden Önerilen Bitkiler

Ahududu (Rubus idaeus) : Ahududu yapraklarından yapılan çay, kadınlarda hamilelik sırasında ortaya çıkan rahim iltihaplarının tedavisi için önerilir. Hayvan yetiştiricileri ahdud yapraklarını, üretkenliklerini artırmak için erkek hayvanların yemlerine karıştırırlar. Herbalist Kathi Keville, kısır erkeklerin ahududu yapraklarından yapacakları çayı demlemelerini öneriyor.

Zencefil (Zingiber officinale) : Suudi Arabistan’da hayvanlar üzerinde yapılan bir araştırma, zencefilin sperm sayısını ve hareketliliğini büyük ölçüde artırdığını göstermiştir.

Karnabahar (Brassica oleracea) ve B6 Vitamini İçeren Diğer Besinler : Mikro gıda takviyelerini savunanlar, kısırlık için genellikle karnabahar önermektedirler. Bu vitaminin en çok bulunduğu kaynakları azalan sırasıyla yazarsak, karnabahar, su teresi, ıspanak, muz, bamya, soğan, brokoli, kabak, kara lahana, yer lahanası, Brüksel lahanası, bezelye ve turptur. 

Ayçiçeği (Helianthus annuus) ve Arginin İçeren Diğer Bitkiler: Doğal şifacılar, sparm sayısı düşük erkeklere genellikle arginin takviyesi önerirler. Günde 4 gram arginin almak için, 50 gram ayçiçeğinin yeterli olduğunu söylüyorlar. Ayçiçeğinin kuru ağırlığının yüzde 8.2’si oranında arginin bulunmaktadır. Bu hayati besini yüksek oranlarda içeren diğer bitkilerde sırasıyla; keçi boynuzu, ak ceviz, acı bakla, yer fıstığı, susam, soya fasulyesi, su teresi, çemen, hardal, badem, bakla ve mercimektir.

Ispanak ( Spinacia olaracea) ve Çinko İçeren Diğer bitkiler: Bazı araştırma sonuçları, çinko eksikliğinin erkeklerde üretkenliği ve sperm kalitesini düşürebileceğini göstermiştir. Çinko bakımından zengin kaynaklar arasında ıspanak, maydanoz, Brüksel lahanası, salatalık, taze fasulye, hindiba, börülce, kuru erik ve kuşkonmazı sayabiliriz. Bu bitkilerden bulabildiklerinizi büyük bir tencerede kaynatırsanız, çinko bakımından zengin bir çorba elde edebilirsiniz.”

Ahmet Maranki

 

Bunların dışında hacamat yaptırmak çok etkili bir yöntemdir.Hacamatla tedavi ettiğimiz hasta sayısı 77 oldu elhamdülillah şifa Allah’tan biz sadece vesile olmaya çalışıyoruz…

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. murat dedi ki:

    Hacamat ile sperm sayisi artar mi

    1. Erdoğan dedi ki:

      Hacamat sonrası çocuk sahibi olmasına vesile olduğumuz hasta sayısı 77 kişidir.Geniş bilgi için iletişim bölümünden irtibata geçin…

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?