En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kronik baş Ağrıları ve Hacamat

Kronik baş Ağrıları ve Hacamat

Baş ağrısı günümüz insanın en çok karşılaştığı problemlerden biridir.Baş ağrısının 50 den fazla sebebi bulunmaktadır.Bu kadar sebebe karşı 50 den fazla da tedavi yolu bulunmaktadır.

 

Acil durumlarda basit önlemler alarak baş ağrınızla baş edebilirsiniz.Aşağıdaki yöntemleri uygulamanız size fayda verebilir

 

Acil Durumda Öneriler!

 

Baş ağrınızın başlayacağını düşündüğünüz anda basit yöntemlerle müdahale edebilirsiniz.
Bunlardan bazıları:

1-Birkaç bardak su için. Su kaybı baş ağrısını arttırabilir.
2-Oturun. Mola verin ve derin bir nefes alın.
3-Boyun egzersizleri yapın. Boyun egzersizleri 3 dakikanızı alır ve iş yerinde geçirdiğiniz uzun saatlerin gerginliğini atacaktır.
4-Eğer baş ağrınız gerginliğe bağlıysa, boynunuzun arka kısmına buz parçacıkları koyun. Eğer buz bulma imkanınız yoksa ,soğuk bir şişeden de faydalanabilirsiniz.
5-Sakin bir şekilde karın boşluğundan alacağınız nefes, kandaki oksijen/karbondiyoksit oranını değiştirir ve bu da stresi ve ağrıyı azaltmakta yardımcı olur.
6-Kalkın ve dışarı çıkın. Beş dakika yürüyüş yapın. Kapalı ortam ve yapay ışık altında uzun süre kalmak baş ağrınızı arttırabilir. Dışarıya beş dakika dahi olsa çıkıp doğal havadan, varsa, güneşten faydalanmanız yararlı olacaktır.
7-Boyun, omuz ve baş kaslarını rahatlatacak şekilde çevrenizdeki bir arkadaşınızdan masaj yapmasını rica edebilirsiniz.

 

Hacamat ile (en az üç seans) migren türü inatçı baş ağrılarınızdan kurtulmanız mümkündür.Hacamat baş ağrısına sebep olan( en temel sebep)(kirli kanın sinirlerde birikmesi ve basınç yapması )pıhtılaşmış kanı dışarı atar bu kanlar temizlendiğinde hasta da büyük bir rahatlama olur.

 

11 Ocak 2014
313 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?