En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Beynimize Giren Casus MS

Beynimize Giren Casus MS

Tıbben Multiple Skleroz diye bilinen halk arasında adı MS hastalığı malesef vücudumuza casus gibi  girip sinir sistemimizi alt üst ediyor.

Sinir sistemimizde bir kaç noktadan başlayıp bazen kendini hissettirip, bazen duraksıyor, malesef sebebi ise hala çözülemedi.

Bu rahatsızlık en çok kadınlarda görülmekle beraber renkli gözlerde daha sık rastlanıyor. Erkeklerde ise daha az görülüyor ama daha sert oluyor günümüzde teşhisi de zor koyuluyor.

MS hastalığının kendini belli etmeye başladığında ise şu belirtiler görülüyor.

 1. Sağ veya sol tarafta halsizlik kuvvet kesilmesi, uyuşmalar ve duyu azalması.
 2. Gözlerde kaymalar görme kaybı, bulanıklık, çift görme.
 3. Yürümede dengesizlikler.
 4. Konuşmada bozukluklar,
 5. İdrarını yapamama veya idrar kaçırma.
 6. Kollarda iğnelenmeler, elektiriklenmeler,  uyuşmalar
 7. Konsantrasyon güçlüğü

Yukarda saydığımız belirtiler MS hastalığında görülmekle beraber nörolojik  hastalıklarda da görülebilir.

MS hastalığında hacamatın yeri büyük inşallah ilerki günlerde hacamat olan ms hastalarının yorumlarını sitemizde sizlerle paylaşacağız.

15 Kasım 2010
349 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 8 YORUM

 1. Hülya GÜRSES dedi ki:

  Ben ms hastası bir bayanım 10 yılı geçkin bir süredir iyibir tedavi yolu bulmaya çalıştım ailemle birlikte 2 hafta önce süheyla hanıma hacamat oldum ve çok çok iyiyim Allaha şükrediyorum korkulacak birşey olmadığını gördüm herkese tavsiye ediyorum.ben boştan yere ameliyatlar oldum, yıllardır türlü ilaçlar kullanıyorum bunların hiçbiri hacamat kadar iyi gelmedi.

 2. Halit Özkan dedi ki:

  slm Hülya hanim.allah acil şifalar versin inşallah.benim merakım şu olacak .nerenizden atak geçirdiniz?ne kadar sürdü ? hacamatı nereden oldunuz? kaç seans hacamat oldunuz ? nerede oldunuz? kusuruma bakmayın ne olur .bende ms hastasıyım.öncelikle derdin allahtan geldiğini ve şifasının da allahtan geleceğini biliyorum çok şükür.bana allah için yardımcı olursanız çok sevinirim.saygılarımla Halit Özkan

 3. SELİN dedi ki:

  ms

 4. ayse dedi ki:

  merhaba!
  Hülya Hanım şimdi rahatsızlığınızın durumu nedir,bilgilendirirseniz sevinirim

 5. sema Ekmen dedi ki:

  Emes hastasıyım hacamat yaptırdım bir kere bu hastalık için daha kaç kere yapılması gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim saygılarımla.

  1. Yönetici dedi ki:

   MS GİBİ Bİ HASTALIKTA BİR KERE HACAMAT İYİDİR AMA ÇOK YETERSİZ OLUR

 6. mehmet şahin dedi ki:

  Hulya hanım

 7. mehmet şahin dedi ki:

  Hulya hanım, bu söyledikleriniz gerçekten doğru mu ? MS hastalığı için ne gibi bi ameliyat geçirdiniz? Annem 16 yildir MS hastası bu konuya çok hakimim bu yüzden. Ameliyat falan boyle bi durum bu hastalıkta söz konusu degil. Samimi olduğunuzu düşünmek istiyorum, aksi halde bizi umutlandirip işimizi gücümüzü bırakıp buna yönelip zaman kaybına neden olacaksınız. Bu konuda bilgisi ve ilgisi olan kişi yada kurum 05452479016 bu numaradan ulaşıp bana yardımcı olursa minnettar olurum.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?