En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Neden Hacamat Yapılır?

Neden Hacamat Yapılır?

-Vücuduttaki negatif basınç ve doku sıkıştırmalrını en aza indiren hacamat düzenli yapılırsa kan basıncını normal düzeye getirir, doku sıkıştırması kaybolur.

-Tekrarlayan şişkinlikler,inatçı ağrılar,inflamasyon,toksisite,kronik yorgunluk ,disgestive sorunlar ve biz büyüdükçe karşılaşacağımız bir çok olumsuz durumları en aza indirir,kimini tamamen ortadan kaldırır.

-Hacamat sonrası hızla sert doku yumuşar ve serbest kalır,akabinde bağ dokusu gevşer,cilt ve kaslara kan gelir lenf akışını arttırarak tıkanıkları açar,durgunluğu ortadan kaldırır.

-Fizyolojik açıdan kendinizi iyi hissetmenizi sağlar,şunu çok rahat söyleyebilirsiniz “ben kendimi gerçekten iyi hissediyorum”.Hacamat eylemi derin bir rahatlama sağlar,tüm vücudu harekete geçirdiği için parasempatik sinir sstemi devreye girer.

-Hacamattan sonra çok tatlı bir uyku uyuyarak hafiflemiş ve rahatlamış olmana şaşıracaksın.

-Allah’ın bahşettiği bu eyleme binlerce şükürler olsun,hayır ve şer ondandır.

 

Derleyen:Erdoğan ATÇILI

www.islamihacamat.com

19 Ekim 2013
279 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?