En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

PEYGAMBERİMİZİN ZEHİRİN TEDAVİSİNDE İZLEDİĞİ YOL

PEYGAMBERİMİZİN ZEHİRİN TEDAVİSİNDE İZLEDİĞİ YOL

“Yahudi bir kadın Hayber’de Peygamberimize kebap şeklinde kızartılmış bir koyun hediye etti.Peygamberimiz:Bu nedir?diye sordunda kadın:-Hediyedir dedi.”Peygamberin yememesinden korkarak “sadakadır”demekten çekinmiştir.Peygamber efendimiz ve sahabe koyundan yediler.Sonra Peygamber efendimiz:

-Durun yemeyin!… dedi.Daha sonra kadına:

-Sen bu koyuna zehir mi koydun? diye sordu.Kadın:

-Sana kim haber verdii?dedi.Peygamber efendimiz:

-Şu kemik haber verdi…dedi.O sırada koyunun uyluk kemiği Peygamber efendimizin elindeydi.Kadın:

-Evet zehir koydum diye itiraf etti.Peygamberimiz:

-Niçin? diye sorduğunda kadının cevabı şu oldu:

-Eğer sen yalan söylüyorsan halk senden kurtulsun istedim,eğer sen peygambersen zaten ondan zarar görmezsin.”

 

Hadisi rivayet eden zat(Abdürrezzak) şöyle der:Peygamber efendimiz omuzları arasında üç kez kan aldırdı,ashabına da aldırmalarını emretti,onlar da aldırdılar.Zehirin etkisinden bazı sahabeler de ölmüşlerdi.

 

Hadisin bir başka yoldan rivayet şekli de şöyledir.

 

Peygamber efendimiz yediği koyun etindeki zehirden etkilendiği için omuzları arasından kan aldırdı.Ensardan Beyadaoğulları Kabilesinin azatlısı Ebu Hint,Peygamber efendimizden boynu ve şişe ile kan aldı.Bu zehrin etkisi üç yıl devam etti hatta vefat ettiği hastalığında bile bunun ağrısı vardı.Bu nedenle peygamber efendimiz:-Hayber’de yediğim koyun etindeki zehirin etkisini sürekli hissettim,bu ağrı şah damarının benden koptuğu anlarda bile olmuştur.”buyurdu.Bundan dolayı Peygamber efendimiz şehit olarak ölmüştür.

 

Zehirin etkisi kana geçer,damarlara ve geçitlere iner,sonunda kalbe ulaşır ve ölüm gerçekleşir.Zehiri kalb ve organlara taşıyan ve ulaştıran kandır.Zehirlenen insan acele eder de kan çıkartırsa,kanla birlikte ona karışan zehir maddesi de dışarı çıkar.Eğer boşaltım tam olarak gerçekleşirse bu insana zehir zarar vermez.Çünkü kan aldırmak zehirin etkisini ya tamamen gderir,ya da zayflatır.

 

Kaynak:Tıbbı Nebevi,sayfa 158

 

Aynen böylede günümüzde yediğimiz yapay ürünlerden biriken metal ve zararlı toksitler de omuz arası kan aldırarak dışarı atılabilir.Hacamat vücudumuza birikmiş olan zararlıları def etmek için en yararlı yöntem ve tedavidir.

 

 

 

 

 

 

14 Eylül 2013
217 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?