En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Secde Kanserden Koruyor mu?

Secde Kanserden Koruyor mu?

SecdeBizi Allah (c.c.)’a en yakın konuma getiren secde başlı başına sağlıktır. Zor anlarımızda huzur verecek, ihtiyaç duyduğumuz o dost muhabbetini en güzel şekilde temin edecek en iyi sakinleştiricidir. Bir bakıma bedenimizi topraklayarak fazla yükü üzerimizden atar.

Secdede iken gözde ve iç kulaktaki semilunar halkalar (denge organları), beyin, beyincik ve bunlara bağlı tüm hatlar sistemli bir şekilde aktifleşerek beyne üst düzeyde kan pompalanır.

Kahire’de (Mısır) bulunan Ulusal Işın Teknolojisi Merkezi’nde yapılan bir araştırma sonucunda Biyolog Prof. Muhammed Ziyaeddin Hamit, secdenin insanı kansere karşı koruduğunu açıkladı. Ayrıca hamile kadınlar için de çok yararlı olduğunu, cenini şekil bozukluklarından koruduğunu, birçok psikolojik ve bedensel rahatsızlığa iyi geldiğini tespit ettiklerini belirtti.

Her taraftan elektromanyetik dalgalara maruz kaldığımızı, vücudumuzda biriken bu yükü mutlaka atmamız gerektiğini söyleyen Ziyaeddin Hamit, insanın boyutunun küçüldükçe bu dalgalara maruz kalma oranının da düştüğünü, boyutumuzu secde halinde iken minimuma düşürdüğümüzü, bu sayede bu elektromanyetizmanın etkilerinden maksimum oranda korunduğumuzu, secdede iken 7 noktadan, özellikle de alın ve avuç içlerinin yere değerek topraklanması münasebetiyle tüm zararlardan, bilhassa stresten uzaklaşarak huzur bulduğumuz için de kanserden korunmuş olduğumuzu belirtti.

5 vakit namazın, bu yük boşaltımı hususunda kafi olduğunu vurgulayan Prof. Hamit, her vakit için de şu açıklamalarda bulundu:

  • Sabah namazında yapılan secdeler, uyku süresince biriken enerjinin atılarak güne zinde ve canlı bir başlangıç yapmamızı saplar.
  • Öğle, ikindi ve akşam namazlarındaki secdeler, gün içerisindeki stresi ve maruz kalınan elektromanyetik yükü boşaltır ve daha iyi bir gün geçirmemizi sağlar.
  • Yatsı namazında yapılan secdeler, gün boyu maruz kaldığımız ve vücudumuzda kalan, atılmayan enerjiyi ve günün stresini, yorgunluğunu üzerimizden atarak rahat bir uyku sağlar.
Secde; kulun rabbine en yakın anı olduğu için herşeyden önce insana kulluğunu, atomdan kainata, canlıdan cansıza herşeyin yaratıcısı ve de ebedi sahibi olan Allah (c.c.) karşısındaki acziyetini hatırlattığı için daha büyük bir önem arz ediyor.
Her nimete secde ile şükretmemiz dileğiyle, Allah (a.a.)’a emanet olun.
Orjinal Makale: Prof. Dr. Sefa SAYGILI, Zafer Dergisi Yıl:36 Sayı:430 Sayfa:26
Derleyen: Ali KARAÇAY
16 Ekim 2012
199 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?