En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Şeker Faydalı mı Zararlı mı?

Şeker Faydalı mı Zararlı mı?
Şeker zararlımı faydalımı

Şeker zararlımı faydalımı

İstanbul üniversitesi çapa tıp fakültesinde görevli olan prof.dr. Kenan DEMİRKOL özetle diyor ki

Şeker vücudumuzu demir paslanır gibi  paslandırıyor,eskitiyor çocuklarımızın hücrelerini 12 yaşında yaşlandırıyor. Şekeri gıda sanayii nden söküp atmak zor ama işe evlerimizden başlayabiliriz.ABD :20 yaş üstü erişkinlerin %65 şişman 64 milyon kroner kalp hastası 11 milyon şeker hastası 37 milyonunda da kolesterol var. Türkiyede ise bu oran bu kadar yüksek değil ama Şeker hastası 17 milyonu bulmuş durumda.

Ne zamanki şeker pancarından şeker üretilmesi ortaya çıktı soğuk iklimlerdede şekere dönüşebilecek şeker  maddesi keşf edildi toplumların şeker tüketimi arttı ve dünyadaki hastalıkların artış eğrisi aynı oran da hızla yükseldi. Çünki şeker sadece kalorisi ile şişmanlatıcı etkisi ile zarar vermiyor doğrudan kimyasal yapısıyla da sağlığımı için çok tehlikeli şeker yiyipte oradan aldığım kaloriyi başka yerden kısarım demek çok yanlış vücudumuzun şeker almaya ihtiyacı yoktur. normal olarak yediğimiz gıdalardan alıyoruz.dolayısı ile sağlıklı beslenmede şekerin hiç yeri yok.

Kanser hücresi şeker le besleniyor. özellikle kemoterapi gören hastalara şeker asla  verilmemeli fazla yenen şeker insülin aracılığı ile hücrelerimize ve karaciğerdeki şeker deplarına götürülür vücudumuzun şeker deposu 120 gr kadardır.

Orasıda sürekli doludur,Çünki hiç boş durmuyoruz. insülin bu şekeri alacak ve yağa dönüştürecek dolasıyla yediğimiz şeker vücudun değişik yerlernide yağlanmalara sebep olacak bu hem önemli bir hastalık olan karaciğer yağlanmasına hem damar sertliklerine kalbin yorulmasına vücudmuzun yağlanmasına yol açar.

Son olarak prof.Dr. Kenan DEMİRKOL tere yağ ile beslenen dedesinin 117 yaşında margarinle beslenen babasının 59 yaşında vefat ettiği ne dikkat çekiyor.

Genleri değiştirilmiş gıdaların kullanımın çok olduğu şekerin zararlarının yukarda bildirdiğimiz gibi olması gülük yaşamda insanların daha çabuk hasta olmalarına sebep olan hormonlu gıdaların daha özenle seçilmesi gerekmektedir.

İnsan vücudunda biriken pis kanın temizlenmesi için hacamat olmak şarttır. bu sebeple peygamber efendimiz (s.a.v.) 14 asır evvel yılda birkere hacamat olurmuş bu şartların bulunduğu günümüzde ise yılda kaçkere hacamat olunması gerektiğine siz kendiniz karar verin!

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?