En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Şekerli Yoğurt Faydalı mı?

Şekerli Yoğurt Faydalı mı?

www.islamihacamat.com dan önemli sağlık notları

Eskiden annelerimiz bebeklerine yoğurdu kendi evlerinde yaparlardı. Ama zamanımızda  nerde ise yok denecek kadar kalmadı yoğurdunu kendi üreten anneler. Yapsalarda şekerin esiri olan çocuklar bu yoğurtları ağızlarına koymuyor. Normal yoğurtların ekşimesi engellenerek içine şeker konularak, tahrip edildi. Anlayacağınız yakın gelecekte ekşiyebilen bir yoğurdu da bulamayacağız. Belkide torunlarımız dedelerinin zamanında bu tarz yoğurtların olduğunu kendi çocuklarına anlatacaklar.

Normalde bir yoğurdun 100 gramında 4-5 gram kadar şeker varken bu şimdi 16-18  gram şekere kadar yükseldi. Malesef birçok çocuk hekimi de bu yoğurtları yemelerini  öneriyor, Bunları yiyen çocuklar şeker bağımlısı oluyorlar ve sebze meyve yemiyorlar.

Yedikleri çoğu unlu ve şerkerli gıdalar ve abur cuburlar oluyor . Böylece gerekli vitaminleri, minarelleri ve lifleri alamıyorlar, Peki sonra ne oluyor gelsin diş çürükleri ortodontik bozukluklar, hiperaktivite, Otizm, dayabet, alerjik hastalıklar, sık enfeksiyon vb.

Vücudumuza faydalı bakteriler  birçok hastalıklar korunma ve tadavisinde en önemli silalarımız arasındadır. Un ve şekerden fakir, sebze, meyve, et ve yumurta gibi doğal gıdalardan zengin bir diyetle ile bu diyet içerisinde olması gereken fermantasyon ürünleri (tuşu, ekşiyen yoğurt, klasik peynir, boza sirke tuzlama yiyecekler) bağırsak florasını bulunan probiyotikleri artırırlar.

pastorizasyon ve UHT ise gıdalardaki probiyotikleri büyük ölçüde tahrip eder.

10 Ekim 2010
312 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?