En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

SÖYLEŞİ

SÖYLEŞİ

Her yaratılmış olanın değişik huyları, mizacı vardır ve kendine uygun gıdaları tercih eder.

Doğal yaşayan insanlar huylarına karakterlerine uygun doğru seçime daha yakındır. Suni üretilmiş bütün hazır gıdalar, katkılı yiyecekler, kolalar, beslenme kurallarının çiğnenmesi, ıslak mendiller, pişik merhemleri ve hazır bez kullanımı doğal isteklerimizi bizlere zararlar veren alışkanlıklara çevirmektedir.

Mizacımız doğal olandan suni olana doğru kaydıkca istekleri takip etmek insanları hastalıklara doğru bizleri anbe an yaklaştırmaktadır.

Peki bu durumda ne yapmak gerekir?

Mizacımızın özelliklerini açığa cıkarmak için bedenimizi arındırmak ve açlık ile tedavi etmek gerekir.

Aç olan insanların tat alma ve koku alma hisleri daha çok gelişir, istekleri daha canlanır ve gelişmeye başlar, mizacımızın özellikleri yeniden şekillenmeye başlar.

Bedenimiz şaşılacak derecede doğal zeytinyağı, sarımsak, yeşillik, meyveler, soğan, yani kısacası, sadece bizlere faydalı olan doğal gıdaları istemeye ve suni katkıntılı olanlardan tiksinmeye başlar.

Yiyeceklerini doğal tercih eden insanın duyguları ve düşünceleri de doğallaşmaya güzelleşmeye  başlar.

Gıdaların seçiminde meyveler, sebzeler, biberler baharatlar, doğal olduğunda ise bunların vitaminlerinden de en güzel bir şekilde istifade edilebilir bu saydıklarımız aynı zamanda her biri bir ilaç hükmüne geçer.

Efendimiz sav in 1400 sene evvel bildiklerinin şu ana kadar gelmiş ve gelecek olan alimlerden üstun olduğu konusunda zerre kadar şüphe yoktur.

”Benim nazarımda, bal gibi şifa yoktur” ” Sizin tedavi olmak içi başvuracağınız en iyi çare hacamattır.” buyurmuşsa hastalıkarda bal ve hacamat kullanmak en akıllıca bir iş olacaktır.

Kendini katkılılardan koruyabilen, doğal tercih eden, doğal gıda üretimini teşvik eden,

allahın izniyle sağlıklı bir hayat sürer.

20 Kasım 2010
124 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?