En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Yeni bir kardeş geldiğinde…

Yeni bir kardeş geldiğinde…

Çocuğunuz, bir kardeşi olması fikrinden çok hoşlanıyor olsa bile aranıza yeni bir bebek katıldığında ne hissedecek, bu durumda ona nasıl davranmalısınız?

 

Harika ve heyecanlı günler yaşıyorsunuz, eve bir bebek daha geliyor. Üstelik çocuğunuz yalnız büyümeyecek, bir kardeşi olacak. Süper. Ama bir kardeşi olması fikrinden çok hoşlanıyor olsa bile eve yeni bir bebek gelince, çocuğunuz ne hissedecek, bu durumda ona nasıl davranmalısınız?

 

Aklındaki soru işaretlerini giderin: Hamileliğiniz boyunca, eve yeni bir bebek geldiğinde hayatınızda nelerin değişeceğini ona ayrıntılarıyla anlatın. Bir kardeşi olması fikrinden çok hoşlanıyor olsa bile mutlaka ki aklında annesinin ve babasının onunla daha az ilgileneceği düşüncesi vardır. Bu nedenle yeni bebekle birlikte ona olan sevginizin asla azalmayacağını açıkça ifade edin.

 

Onu da hastaneye götürün: Doğumun gerçekleşeceği gün çocuğunuzu evde bırakmayın. Yanında ne kadar anneannesi veya babaannesi de olsa, kendini geride bırakılmış ve terk edilmiş hissedecektir. Orada bir şeyler oluyor ve çocuğunuz buna dahil değil. Ona bu duyguyu yaşatmayın.

 

İlk tanışmaya önem verin: Kardeşler arasındaki ilişkilerin şekillenmesini sağlayacak önemli unsurlardan biri de ilk tanışma anıdır. Doğum odasına çocuğunuz ilk kez girdiğinde sizi yalnız görmelidir. Birdenbire bir bebekle sizi kucak kucağa görmesi, onu rahatsız edecektir. Bebeği odadan çıkartın ve çocuğunuz odadayken bir kez daha getirilmesini sağlayın. Yeni bebeğe, çocuğunuzla birlikte bir kez daha merhaba deyin. Bebeğin yerleştirilmesine yardımcı olmasını isteyin. Sonra bebeği birlikte keşfedin; eline, parmaklarına birlikte dokunun. Bebeği emzirirken çocuğunuzu da yanınıza alın. Ona ilginizi hiç eksik etmeyin, çünkü o anda buna çok fazla ihtiyacı olacaktır.

 

Kaynak:everydayme.com.tr

Etiketler: , , ,

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?