En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Yüce Dimiz İslam

Yüce Dimiz İslam

Cenabı Allah(c.c.),Kur’anı Kerim’de şöy le buyuruyor:”Bugün size dininizi tamamladım. Üzerinizdeki nimetimi de tamamladım ve size din olarak islâmı seçtim”(1).

Rabbimizin bizim için seçtiği, Sevgili Peygamberimiz Hz.Muhammed (s.a.v.) ile gönderdiği İslâm,  yaratan ve yaşatan  Allah’ın  varlığını ve birliğini kabul etmek, yalnız Ona ibadet etmek, yalnız O’ndan medet   ummak,tüm batıl şeylerden temizlenip O’na sığınmaktır. İslâm, Allah’ın iradesine, emir  ve yasaklarına tam bir teslimiyettir. İslâm, Allaha ve Rasûlullaha kayıtsız-şartsız itaattir.

Aziz cemaat, İslâm, ilâhi dinlerin   en son   ve en mükemmel dinidir. Rabbimizin   emir ve yasakları İslâm dini ile tamamlanmıştır. İslâm, tevhid dinidir, sadece bir ırkın, bir böl  genin,bir toplumun eğil, bütün   insanlığın dinidir. Tüm insanlığı Tevhid sancağı altında toplamak ve kardeşleştirmek ister.

Bu itibarla, İslâm, insanları dünya ve  ahiret mutluluğuna ulaştıracak yegane sistemdir. İnsanliğın huzur ve mutluluğu için,  onların, birlik ve beraberlik içinde, sevgi, saygı ve kardeşlik duygularıyla yaşamalarını emreder. Kelime-i Şehadet getiren, İslâmın  bu kurallarını hayatında yaşamaya söz vermiş olur. Şehadetin anlamı da budur.

Görülüyor ki, Müslümanların vazifesi, İslâma göre müslüman olmaktır. Bu  da, dini mizin temel iki kaynağı olan Kuran ve Sünnete uygun olarak yaşamaktır. Demek   ki, müslümanlar, hayat planını İslâma göre çizmeli, zaman  cetvelini ezana göre ayarlamalıdır.

Aziz cemaat, İslâm,değişik insanların  kafalarına göre değil, ancak Kur’an ve Sünnet ten öğrenilebilir. İslâm, ihlâsla yalnız Allaha ibadet etmek,  İslâma uymayan  tüm   batıl inançları  reddetmek, şirkin her  çeşidinden sakınmaktır. Kısacası,  Kur’ana ve  Sünnete

tabi olmaktır.

Öyleyse, bize düşen görev, yüce   dinimiz İslâmı Kur’an ve Sünnet’ten öğrenmek, öğretmek ve hayatımızda yaşamaktır. Hayatımızı İslâmın ölçülerine göre düzenlemektir Zira, müslüman olmak, müslümanca yaşamayı gerektirir. Bu da, ancak, İslâmı   iyi anlamakla gerçekleşebilir.

İlk Müslümanlar (Sahabe-Kiram), nasıl hareket etmişlerse, bizde onlar gibi yapacağız Olup biten olayların gerçeğini müslümanca bir bakışla gözden geçireceğiz.

Aziz Mü’minler, bugün, dünyanın her tarafında İslâmi gelişmelere karşı, kafirler ve onun yerli ortakları, her türlü oyun, hile, hiddet ve şiddete başvurarak İslâmın önünü tıkamaya çalışmaktadırlar. Halbuki,  Allah’ın yaktığı meşaleyi söndürmek mümkün değil dir.Kafirler istemese de  Allah  nurunu   tamamlayacaktır.

İslâmi  gelişmelere  yapılan  baskılara  ve oyunlara rağmen, doğuda ve batıda iman ve ihlasla saçılmış tohumlar  torağı  yarıp çıkmıştır. İslâm dalga dalga bütün dünyayı kuşatacaktır. Müslümanlara oynanan  oyunlar artık su yüzüne çıkmıştır.

Ne düzenler  dönderirlerse   döndersinler, müslümanlara istedikleri ismi takıp çağdışı damgası da vursalar, artık kimseye  yutturamazlar. Unutmasınlar ki, zafer ve  muvaffakiyet  muttakilerindir.

O Halde, Mü’minler,

Allah’ın ve Rasûlullh’ın    hükmüne  razı olacağız.Allah’ın ve Rasûlullah’ın emir  ve yasaklarına itaat edeceğiz.Kalbimizi Kuran ve  Sünnete açacağız.  Hakka yönelip, batıl-dan yüz çevireceğiz. Yalnız Allah’a tevekül  edip güveneceğiz. Allah’a ve  Rasûlullah’a kayıtsız-şartsız itaat edeceğiz. Bütün müslümanları kardeş bileceğiz. Kafir ve münafıklara karşı uyanık olacağız. Hayatımızın  her safhasında İslâmi doğrultuda hareket edeceğiz. Kurtuluşumuzun buna  bağlı   olduğunu unutmayacağız.

Sevgili Peygamberimiz(s.a.v.), şöyle  bu-yuruyor: ”Rab olarak Allah’a, din olarak  İslâma, peygamber  olarak     Hz.Muhammed (s.a.v.)’e  razı olan kimse, imanın   lezzetini tatmıştır.”

1-Maide     3

01 Şubat 2011
188 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?