En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Yüksek Tansiyon ve Hacamat

Yüksek Tansiyon ve Hacamat

Tansiyon Ne demektir : Kısaca kan basıncının artmasıdır. Sağlıklı ergen  bir insanda bu basınc oranları 12 ye 8 dir tansiyon sabit bir oran değildir. Spor yaparken, korkunca, vs değişebilir artış gösterebilir. Daha az hareketli iken yatarken, dinlenirken, vs de düşebilir. Yani değişken bir yapıya sahiptir. Ancak değişken olması gayet normal bir durumdur . Ama tansiyonumuzun 15/10 un üzerinde bir durum varsa hipertansiyon demektir. İstatistiklere göre ülkemizde onbeş milyonun üzerinde tansiyon hastası vardır. Belirtileri Nelerdir : Boyun ve ensede ağrılar, kalpte çarpıntılar, halsizlik, ani hareketlerde baş dönmesi, burun kanaması, zaman zaman adrara daha fazla çıkma, ayak ve baldırlarda şişme, görülür. Peki Nasıl Tansiyon Hastası Oluyoruz : Bizleri hipertansiyon yapan nedenler arasında sürekli olarak yazdığımız baş neden efendimiz sav inde hadislerinde bildirdiği ÇOK YEMEK geliyor. Birbirine zıt olan yemekler hazım olmaz . Mideye büyük bir ağırlık verir, kan dolaşımı bu olaydan ötürü zorlanmaya başlar, kalp midede olan bu rahatsızlığı yenmek için, damar tıkanıkları oluşmaması için  daha fazla çalışmaya daha fazla kan pompalamaya zorlanır, kalp kan basıncını artırmak zorunda kalır ve dolayısıyla tansiyon yükselir. İşte bu durumda hemen tansiyon düşürmek için ilac alınır sa kendi kendine zarar vermiş olur. Çünkü kullanılan ilacın etkisiyle damarlar genişler, sonrasında kan aklışı yavaşlar, kan akışı yavaşlayınca ağır ve kirli kanlar damarlarda yağları atıkları toplamaya başlar, damarları daha da daraltır, dokuları, kirletir; kılcal damarları tıkar. Biriken damarlardaki atık maddeler ile damarlar daraldığından organlarımıza gerekli olan besinleri ve kanı gönderemez. Bir boru içinde ki su geçerken tıkanmalar olursa ve basıncın artmasına zamanla biryerlerden patlama yaparsa insanda da bu durum böyledir. Damarların tıkanması hipertansiyonun artmasına neden olur . Vücudumuzda kan dolaşımı azalırsa organlarımız ve dokularımız damarlar vesilesi ile gıdalarını aldıkları için Hipertansiyon bütün bedenimize zarar verir. Organlarımız arasında tansiyondan en çok zarar gören başta kalp, beyin, böbrek, ve gözlerimiz gelmektedir. Hipertansiyon felçlerden ölümlere kadar götüren en tehlikeli hastalıklardan dır .

Hacamat ise düşük tansiyonda kullanılmaz ama Hipertansiyonda vazgeçilmez bir tedavidir.

Hacamat yukarda hipertansiyona neden olanların hemen hemen hepsinin tedavisini yapar kirlenmiş kanı aldığından damarlarda bulunan kanın daha akıcı olmasını sağlar,

kan temizlenmesinden dolayı organlarımıza ve dokularımıza kanlarımız rahat ulaşır ve gıdalarını ulaştırır, tıkanıklıkları açar, yani saydığımız bu tüm hastalık nedenlerini ortadan kaldırır .

hacamatı sadece tansiyonum düzelsin diye değil de arabanın yağını değiştirir gibi belli aralıklarla yaptırmak sağlık açısından çok gerekli bir işlemdir

18 Aralık 2010
299 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. neslihan gönenli dedi ki:

    hipertansiyonda hacamat hangi bölgeden yapılmaktadır ?

    1. Erdoğan dedi ki:

      kafa hacamatı yapılamaktadır letişim bölümünden irtibata geçin yardımcı olalım inşallah…

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?