İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

2021 HACAMAT TAKVİMİ

Anasayfa » 2021 HACAMAT TAKVİMİ

2021 hacamat takvimi nedir ?

2021 yılı için hacamat takvimi görselde istifadenize sunulmuştur. 2021 yılı hacamat takvimi bir yıl boyunca hangi günlerde hacamat yapılabileceğini göstermektedir. Yeşil ile işaretlenmiş günlerSünnet hacamat günleri” olarak tespit edilmiştir. Mavi renkle ile işaretlenen diğer günler ise hacamat yapılabilecek günlerdir.

2021 yılı hacamat takvimi
2021 hacamat takvimi

2021 altın hacamat günleri ne zamandır ?

Hacamat uygulamasından en büyük faydanın görüleceği günler, hadislerde belirtildiği gibi hicri ayın 17’sinin Salı’ya denk düştüğü zamandır. Bu zamanlarda hacamat yaptırmak oldukça faydalıdır. 2021 yılında altın hacamat günleri şu şekilde tespit edilmiştir. Miladi olarak denk düştüğü tarihler : 27 Temmuz Salı 2021 ve 21 Aralık Salı 2021’dir.

Hacamat Nedir (Kupa Terapisi)

Kelime anlamı olarak ‘Hacamat’ Arapça’da ’emmek,çizmek’ manalarına gelmektedir. Bu ameliyatsız işlemde vücuttan toksik kan çekilir. Vücuttaki bazı hacamat noktaları farklı bölgelerden kirli kanın çekilmesine olanak sağlar.

Bu seçilmiş noktalarda kan biriktirilir, çizilir ve ardından küçük bir vakum sistemi kullanılarak emilir. Deride küçük kesilerin girdiği yerde kanın deri yüzeyinde birikmesi sağlanır. Kan kesilerden çıkar ve çıkarıldığı yerde bir kapta toplanır.

Hacamat uygulamasının, dokuların toksin salmasına neden olduğu, lenfatik sistemi aktive ettiği, kolon tıkanıklıklarını temizlediği, damarları, arterleri ve kılcal damarları aktive edip temizlemeye yardımcı olduğu, cildi aktive ettiği, çatlakları temizlediği ve iyileştirdiği kanıtlanmıştır.

Hacamat ne zaman yapılmalıdır ?

Hacamat ay günlerine göre yapılmalıdır. Peygamber Efendimiz’in (SAV) tavsiye ettiği günler en güzel günlerdir. Hicri aya göre 17,19,21 ve diğer tek günlerde hacamat yaptırmak daha faydalı olmaktadır. Her hicri ayın 17,19,21,25,27,29 gibi tekli günlerinde hacamat yapılabilir. Eğer bir hastalık veya acil bir durum varsa günlere bakılmadan hacamat uygulaması yapılabilir.

Hacamat için en uygun zaman sabah erken vakitlerdir. Diğer vakitlerde yapılmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Hacamat için en faydalı günler hangileridir ?

Hacamat uygulaması için Hicri takvim esas alınır. Hicri takvimin yanısıra günler de önem arz eder. Hicri takvimde tekli günler gözetildiği gibi, günlerden de Pazartesi, Salı ve Perşembe günleri gözetilmelidir.

Hacamatta altın gün hangisidir ?

Hacamat yaptırmak isteyenler için en faydalı gün Hicri ayın 17’si Salı gününe denk geldiği zamanlardır. Bu tarihe hacamat altın günü denilmiştir.