İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Ayak Mantarında Sülük Başarısı

Ayak Mantarında Sülük Başarısı

Türkiye’de özellikle askerlik sonrası ayak mantarı şikayetleri daha fazla görülmektedir. Ayaklar ıslak bir şekilde kapalı kaldığında mantar kaçınılmaz oluyor. En kötüsü de tırnak mantarıdır. Baştan söylemek yerinde olacaktır. Hangi yöntemi denerseniz deneyin, en son sülük uygulamasında en etkili etkiyi bulacaksınız. Sülük uygulamasının mantar tedavisi konusundaki başarısı kanıtlanmıştır. Şimdi mantar hakkında genel bir bilgi edinelim isterseniz.

Şiddetli bir tırnak mantarı vakası ağrılı olabilir. Tırnaklarınızda kalıcı hasara neden olabilir. İlaç kullanımı, şeker hastalığı veya diğer koşullar nedeniyle bağışıklık sisteminiz baskılanmışsa, ayaklarınızın dışındaki bölgelere yayılarak diğer ciddi enfeksiyonlara yol açabilir.

Şeker hastalığınız varsa, ayaklarınızdaki kan dolaşımı ve sinir beslemesi azalmış olabilir. Bu nedenle, tırnak mantarı enfeksiyonu da dahil olmak üzere, ayaklarınızdaki nispeten küçük herhangi bir yaralanma, daha ciddi bir komplikasyona yol açabilir. Şeker hastalığınız varsa ve tırnak mantarı geliştirdiğinizi düşünüyorsanız doktorunuza mutlaka görünün.

Mantarı Önleme Yöntemleri

Aşağıdaki alışkanlıklar, tırnak mantarına yol açabilecek, yeniden enfeksiyon oluşturabilecek durumların önlenmesine yardımcı olabilir:

Ellerinizi ve ayaklarınızı düzenli olarak yıkayın. Enfekte bir tırnağa dokunduktan sonra ellerinizi yıkayın. Yıkadıktan sonra tırnaklarınızı nemlendirin.

Tırnaklarınızı düz bir şekilde kesin, kenarları bir törpü ile düzeltin ve kalınlaşmış alanları törpüleyin. Tırnak makasınızı her kullanımdan sonra dezenfekte edin.

 • Gün boyunca ter emici çorap giyin veya çoraplarınızı değiştirin.
 • Nefes alan malzemelerden yapılmış ayakkabılar seçin.
 • Eski ayakkabıları atın veya dezenfektan ve mantar önleyici gibi tozlarla önlem alın.
 • Havuz alanlarında ve soyunma odalarında ayakkabı giyin.
 • Her müşteri için sterilize edilmiş manikür aletleri kullanan bir manikür salonu seçin.
 • Oje ve yapay tırnaklardan vazgeçin.
 • Düzenli olarak hacamat yaptırın.
 • Mantarlı bölgeyi tamamen temizlemek için sülük uygulayın.

En Etkili Mantar Yok Etme Yöntemi

Denenmiş ve şiddetle tavsiye edilen en etkili mantar tedavi yöntemi “SÜLÜK UYGULAMASI” dır. Ayağınızda , tırnağınızda veya herhangi bir bölgenizde mantar enfeksiyonu varsa zaman kaybetmeden bir sülük uygulayıcısı ile tanışın. Sülükleri satın alarak kendiniz de uygulayabilirsiniz. En iyisi uzman bir hekime uygulatmaktır. Kahramanmaraş’ta Dr. Cuma SABUN Muayenehanesinde steril bir ortamda mantarlar için sülük uygulatabilirsiniz.

Sülük uygulaması hakkında daha fazla bilgi almak için buradan iletişime geçebilirsiniz. Merak ettiklerinizi Dr. Cuma SABUN ve ekibine sorabilirsiniz. Şifalar dileriz.

02 Haziran 2021

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. Recep dedi ki:

  Merhabalar mantarlar icin sülük uygulaması nasıl oluyor bastan sonra hangi asamadan geciyor kisaca cevaplarmisiniz

  1. Dr. Cuma SABUN dedi ki:

   iletişime geçin lütfen

 2. Hatice ÖZKİŞİ dedi ki:

  Hayırlı geceler ben aksarayda yaşıyorum oğlumun bacağında ve kasik arasında mantar var sülük ve hacamat kaç seans hangi aralıklarla yapmalıyım

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?