İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Aidin Salih Hacamat Hakkında Ne Diyor ?

Aidin Salih Hacamat Hakkında Ne Diyor ?

Aidin Salih Gerçek Tıp isimli kitabında hacamat hakkında çok detaylı bilgiler vermiştir. Hem kitabından hem de BBC televizyonuna verdiği röportajdan derlediğimiz bilgileri sizlere sunmaya çalışacağız. Aidin Salih hacamat ile ilgili bakın neler söylüyor.

Aidin Salih daha çok Hadisler üzerinden bilgi vermeyi tercih etmektedir. Sünnet olan hacamat ile ilgili en doğru bilgiler de şüphesiz Peygamberimizin (SAV) kendi söyledikleridir.

Aidin Salih sözlerine şöyle başlamıştır: ” Hz. Muhammed (SAV) hacamat ile ilgili ilk bilgileri Cebrail (AS)‘dan almıştır. Hz. Muhammed (SAV) Cebrail (AS) dan şöyle tavsiye almıştır. ‘Ümmetine Hacamat yaptırmayı emret.’ İşte ben bu ve buna benzer hadisleri okuduktan sonra, hacamatın ne kadar önemli bir tedavi şekli olduğunu anladım. Bu aşamadan sonra ben ve ekibimiz hacamat çalışmalarına başladık. Tabi ki hacamat çalışmalarına başlarken İbn-i Sina gibi büyük alimlerin hacamat ile ilgili bilgilerini topladık ve üzerinde çalışma başlattık.

Yaptığımız araştırmalar ve çalışmalar sonucunda kupa uygulamasının ne kadar mucizevi bir tedavi metodu olduğunu gördük. Anladık ki kupa uygulamasını görmeyen ve onu anlamayan bir şifacı hiç bir şeyi anlayamaz ve gerçek anlamda tedavi yapamaz. Çünkü hacamat çok basit yöntemlerle vücuttaki atıkları bedenden uzaklaştırabilecek bir uygulamadır.

Aidin SALİH bir uygulamasından örnek verdi:

Almanya’da bir hastama kupa uygulaması yaptım. Hacamatta beyaz köpüklü kanlar çıktı. Hastaya nasıl bir yağ kullandığını sordum. Beyaz bir margarin kullandığını söyledi. Bu margarini sıkça kullanmış.Bedeninden hiç bir yolla hatta ameliyatla çıkarılamayacak bu zararlı yağ kütlelerini kupa uygulaması ile çıkardık.

Anadolu’dan bir hastayı bana getirdiler. Kanser teşhisi konmuş. Yanıma getirildiğinde sadece iki kolunu oynatabiliyordu. Bitkin, yorgun ve halsiz bir durumdaydı. Kendi durumunu anlatacak hali bile yoktu. Ben derhal hacamat ve sülük uygulamasına gönderdim. Bu uygulamanın bir kaç kez yapılmasını rica ettim. Hacamat yapılan oda ve koridor, ağır bir kimyasal ilaç kokusu ile doldu. Adam bir kaç hacamat ve sülük uygulamasından sonra rahatlı ve yürüyerek çocuklarıyla evine döndü. Tabi bu hacamat ve sülük tedavinin daha başlangıç aşamasıydı.

Aidin SALİH, kupa terapisi ile ilgili ilginç bir anısını anlattı :

Bir hikaye daha anlatayım size, bir bey efendi bizi aradı ve eşine yardım etmemizi istedi. Eşi dizleri üzerine düşmüş ve şişkinlik oluşmuş. Dizlerinin ağrısından yürüyemez haldeymiş. Yanıma getirildiğinde derhal hacamat ustasına yönlendirdim. Haccam ustası dizlerine kupa taktığında bir defa kupa fırlamış, daha sonra tekrar takıp vakum yapmaya çalışmış, kupalar gazla dolup düşüyormuş. Bu durum yedi defa tekrarlamış. Sonunda hasta rahatlamış ve yürüyerek gitmiş.

Aidin SALİH, Kupa terapisi ile ilgili orjinal tespitte bulundu.

Kupa terapisi çok basit bir yöntemdir. Anında tüm metobolik atıkları bedenden uzaklaştırır. Kan dolaşımı düzelir ve insan hemen o anda rahatlama hisseder. İnsanın bakışı ,anlayışı ve duyuşu değişir. Tat alma duyusu artar. Koku alma, dokunma hissi keskinleşir. Hacamat olmuş birisi olmamış birisine göre çok daha keskin koku almaya başlar. Aynı zamanda açlıkta yapılırsa bu çok daha belirgin bir şekilde gelişir. 3 günlük açlık yapanlar, parfüm kokularından nefret ederler. Parfüm içeriğini kesin olarak bilseniz neden bu kokudan nefret edildiğini anlarsınız. 3 günlük açlıktan sonra yapılan hacamat yaptıranlar yemeğin gerçek tadını anlamaya başlar.

Aidin SALİH Kupa Uygulaması Hakkında Şöyle Yorum Yaptı :

Katkılı yiyecekleri yiyemezler, bu tatlar onlara iğrenç gelir. Bu kendiliğinden oluşur, ağızlarına alsalar bile yutamazlar. Her şeyleri değişir. Bu değişimle beraber insan manen de yükselir. Çünkü katkılı yiyecekleri yemeyen insan haramdan da uzak durmaya başlar. Peki haram nedir ? İşte bu yasak edilen şeylerdir. Yasak edilen şeyler ise sağlığımıza zararlı olan şeylerdir. Bunlar Allah’a yaklaşmak için aradığımız yolda birer engeldir. İtikatlı bir insanın kendi sağlığı ile ilgili konularda lakayt olmaya hakkı yoktur.

Dr. Aidin SALİH, BBC Hacamat röportajı.

17 Şubat 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. İsmigül dedi ki:

    Meme kanserine hacamat iyi gelirmi, şuan öyle bi süreçteyim, bu konuda beni aydınlatırmısınız

    1. Dr. Cuma SABUN dedi ki:

      Çok geçmiş olsun. Genel sağlığınıza olumlu katkı sağlar, ama tümörleri tamamen yok etmez.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?