İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat Yaptırmanın Yüksek Tansiyona Faydası

Hacamat Yaptırmanın Yüksek Tansiyona Faydası

Yüksek tansiyon şikâyeti olan bir hasta genellikle ömür boyu ilaca bağımlı şekilde yaşıyor. Aslında ilacın kullanım aralığını azaltacak harika bir yöntem bulunmaktadır. Bazı hastalar bu yöntemle tamamen ilacı da bırakabiliyor. Doğal olan ve bedene sıhhat veren bu yöntem hacamattır.

Yüksek tansiyon, kanınızın damarlarınıza itme kuvvetinin sürekli arttığı dönemlerde olur. Yüksek tansiyon sizi kalp krizi, felç ve kalp hastalığına yakalanma riskinizi arttırır.

Kupa çekmenin sinir sisteminiz üzerinde stres atma, sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkisi vardır. Stresi azaltmak, kan basıncınızı düşürmenize yardımcı olabilir. Ek olarak, hacamat seansları kanınızdaki sodyum ve potasyum miktarını düzenlemenize yardımcı olur ve bu da yüksek tansiyonu tedavi etmeye yardımcı olabilir.

Yıllarca tükettiğiniz hormonlu ilaçlar ve soluduğunuz kötü hava, kanınızda ağır metallerin birikmesine sebep olur. Ağır metallerin artması ile kan dolaşımınız artık eskisi gibi olmaz. Bu durum başta yüksek tansiyon ve kalp krizi riskinizi arttırır.

Hacamat ile deri altında birikmiş olan kirli kan dışarı alınır. Dışarı atılan kirli kan içerisinde ağır metallerde vardır. Düzenli olarak hacamat yaptıran biri zamanla yüksek tansiyon şikayetinden kurtulacaktır.

Hacamat aslında bir koruyucu hekimliktir. Herhangi bir hastalığa yakalanmadan önce düzenli olarak hacamat yaptıran biri koruyucu hekimlik yaptırmış olacaktır. Bedenimiz sürekli bir saldırı altında. Hem biyolojik hem de psikolojik olarak yıpranan insan hacamat ile rahatlığa kavuşmaktadır. Hacamat uygulaması hem stresi azaltır hem de yüksek kan basıncı gibi durumların azalmasını sağlar.

Hacamat yaptırmanın yüksek tansiyona fayda sağladığı klinik ortam çalışmaları ile de kanıtlanmıştır. Avrupa’da ve dünyanın farklı ülkelerinde kabul gören hacamat bir koruyucu hekimlik olarak uygulanmaktadır. Hacamat yaptırırken mutlaka işin ehli uzman bir kişi tercih edilmelidir. Uzman olan haccam yüksek tansiyon için hangi bölgeden hacamat yapılacağını iyi bilmektedir. Bu işi ticari gayelerle yapan bilinçsiz ve yetkili olmayan kişiler fayda yerine zarar verebilir.

Hacamatın yüksek tansiyona nasıl iyi geldiği ile ilgili daha fazla bilgi almak için Dr. Cuma SABUN’a danışabilirsiniz. İletişim bölümünden ya da doktora sor bölümünden Hacamat Uzmanı Dr. Cuma SABUN’a ulaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?