İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Peki hacamat, stresimi azaltabilir mi?

Peki hacamat, stresimi azaltabilir mi?

Hacamat ile stres azaltılabilir mi? Dünyaca ünlü bilim adamları hacamatın strese etkisi hakkında neler dediler. Hacamat ve stres hakkındaki yazımızı okumanızı tavsiye ederiz. Kahramanmaraş Dr. Cuma SABUN Muayenehanesi, 30 yıllık tecrübelerini tüm kendilerine danışanlara aktarmaktadırlar. Kaleme aldığımız yazıda bizlere yardımcı olan Dr. Cuma SABUN ve ekibine teşekkür ederiz.

Hacamat, daha çok stresin fiziksel belirtilerini tedavi etmede tercih edilebilir. Ancak hepimizin bildiği gibi, fiziksel belirtiler tüm rahatsızlığın sadece bir kısmıdır.

ABD’li uzman Parikh, stresin zihinsel yönüne yardımcı olmak için kupa terapisinin akupunkturla uygulandığında en iyi sonucu verdiğini söylüyor. “Akupunktur endorfin salgılar ve zihinsel stresinizin ve anksiyetenizin temel nedenini daha bütünsel bir şekilde yönetmenize daha iyi yardımcı olabilir,” diye açıklıyor. “Bu nedenle hacamat ve akupunktur kombinasyonu, stresinizi yönetmek için gerçekten sinerjik bir yöntemdir.

Ayrıca, sadece hacamat yapmayı denemek, daha normal koşullarda fiziksel ağrıyı tedavi etmeye yardımcı olabilirken, en iyi ve en uzun süreli rahatlama, kombinasyona gittiğinizde meydana gelir. “Rahatlama bu şekilde daha sürdürülebilir” diye bitiriyor. “Kupa yapmak bu tür durumlarda tek başına tavsiye edilmiyor. Akupunktur ile olması daha etkili olacaktır”

Hacamatı denemeli miyim ?

Özetle: Muhtemelen herhangi bir zarar görmeyeceksiniz. Haftalardır sizi rahatsız eden sırt ağrısına yardımcı olabilir, bu yüzden karar verin ve bir deneyin isterseniz.

Akılda tutulması gereken bir şey: Bu kupalar kesinlikle cildinizde birkaç günden iki haftaya kadar sürebilen bazı izler bırakabilecektir. Bu ayrıntı sizi çok rahatsız etmeyecekse hemen denemelisiniz.

Parikh, kan sulandırıcı ilaç kullanıyorsanız, kanama veya pıhtılaşma sorunu yaşıyorsanız veya açık bir yaranız varsa hacamatı ertelemeniz gerektiğini söylüyor. Aynı şeyin çok hassas veya ince cilde sahip olanlar için de geçerli olduğunu ekliyor. “Ayrıca cildinizin hassas olduğu yerlerde hacamat yapmaktan da kaçınmalısınız çünkü bu yırtılmaya neden olabilir.”

Bu kısıtlamalar sizin için geçerli değilse ve hacamat yaptırmak istiyorsanız, iyi bir uygulayıcı bulmanız önemlidir. Parikh, en iyi hacamat uygulayıcılarının aslında eskiler tarafından daha iyi bilindiğini söylüyor.

Parikh, “Bölgenizde iyi bir hacamatçı bulmak için, Alternatif bir tıp doktorundan bir öneri almanızı tavsiye ediyor.”

Kaliteli hacamatçı bulmak için gerekirse yakın illere gitmekten çekinmeyin. Hem seyahat edip gezersiniz hem de iyi bir hacamat uzmanından istifade etmiş olursunuz. Kahramanmaraş’ta Dr. Cuma Sabun Muayenehanesi yılların verdiği tecrübe sebebiyle hacamat hususunda çok tercih edilen ender merkezlerden biridir. Siz de deneyimli ve uzman bir doktora hacamat yaptırmak isterseniz buradan iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?