İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

2023 Hacamat Takvimi

2023 Hacamat Takvimi

Yeni bir seneye hacamat ile başlamak umarız sağlıklı bir yıl geçirmenize vesile olur. Her yıl olduğu gibi sizler için hacamat takvimini hazırladık. Hacamat yapanların ve hacamat yaptıranların en çok baktıkları ve dikkat ettikleri konu hacamat takvimidir. Hacamat uygulaması öyle alel ade yapılan bir işlem değildir. Ayın hareketlerine göre şekillenen ve belirli günleri olan sünnet uygulamasıdır. İşte bu nedenle 2023 hacamat takvimi hacamat yaptırmak isteyenlere yol gösterecektir.

2023 Hacamat Takvimi

Aşağıdaki görselde 2023 hacamat takvimini inceleyebilirsiniz. Hacamat takviminde şu bilgilere ulaşabilirsiniz:

2023 Sünnet Hacamat Günleri, 2023 Altın Hacamat Günleri, 2023 Hacamat Yapılabilecek Diğer Günler, ayrıca aylık bazda; 2023 Ocak hacamat günleri, 2023 Şubat hacamat günleri, 2023 Mart hacamat günleri, 2023 Nisan hacamat günleri, 2023 Mayıs hacamat günleri, 2023 Haziran hacamat günleri, 2023 Temmuz hacamat günleri, 2023 Ağustos hacamat günleri, 2023 Eylül hacamat günleri, 2023 Ekim hacamat günleri, 2023 Kasım hacamat günleri, 2023 Aralık hacamat günleri

2023 Hacamat Takvimi

Hacamat yapmayı planlayanlar yukarıdaki görselden uygun hacamat gününü belirledikten sonra hacamat yaptırmalıdır. Hacamat öncesinde uyulması gereken kuralları kısaca özetlemek gerekirse ;

 • Bir gün önce hayvansal ürün tüketmeyiniz
 • Bir gün önce cimada bulunmayın
 • Bir gün önce ağır ve yorucu işler yapmayınız
 • Bol su tüketiniz

Hacamat yaptırdıktan sonra da dikkat edilmesi gerekenleri şu şekilde özetleyebiliriz ;

 • Üç gün hayvansal ürün tüketilmemesi daha faydalı olacaktır
 • Bir gün boyunca ağır işler yapılmamalı
 • Bir gün boyunca dinlenmeli
 • Bir gün boyunca cima yapılmamalı
 • Hacamat çizikleri tamamen iyileşinceye kadar tırnak ile kaşınmamalıdır

Kahramanmaraş hacamat

Kahramanmaraş ve çevre illerde hacamat yaptırmak isteyenler, Dr. Cuma SABUN Muayenehanesini tercih etmektedir. Özellikle Kahramanmaraş hacamat hizmetleri konusunda çevre iller tarafından da tercih edilmektedir. Antep hacamat işlerinde Kahramanmaraş’ı tercih ediyor. Gaziantep, Adana, Osmaniye, Hatay gibi çevre illerden hacamat için Dr. Cuma SABUN Muayenehanesi sıkça aranmaktadır.

Maraş’ta hacamat yerleri hakkında araştırma yapanlar internet üzerinden de kolaylıkla Dr. Cuma SABUN Muayenehanesini bulabilmektedirler. Kahramanmaraş hacamat merkezi olarak bilinen Dr. Cuma SABUN Muayenehanesi, uzun yıllardır hacamat ve sülük uygulamaları yapmaktadır. Hem Kahramanmaraş halkı hem de çevre iller halkı tarafından bilinen bir hacamat merkezidir.

Kahramanmaraş’ta ve çevre illerde hacamat yaptırmak isteyenler 530 467 71 47 numaralı telefondan Dr. Cuma SABUN ile irtibata geçebilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. Gülhan dedi ki:

  Bugün 25 Ekim Çarşamba hicri 10 Rebiulahir, akşam ezanından sonra babaannem hacamat yapılmaya uygunsa hacamat yaptıracağız. Kendisi 93 yaşında. Takvimde bugün işaretli olmadığından akşamdan sonra yapışması uygun mudur? Ve 93 yaşındaki birine yapılması uygun mudur hocam? Bir de sülük takılacak. Teşekkürler.

  1. Dr. Cuma SABUN dedi ki:

   Yaşı ileri olduğu için uygun görmüyorum

 2. Kevser dedi ki:

  Ay yükselirken hacamat yapılmaz diye biliyordum. Yani hicri aya göre ayın ortalarinda yapılmalı diye biliyordum yanlış mı

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?