İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

2020 Aralık Ayı Hacamat Günleri

2020 Aralık Ayı Hacamat Günleri

Ay, İslam’da Peygamberlik tıbbı (Tıbbı Nebevi) üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Kuran’da sık sık bahsedilmektedir. Ay, dünya üzerindeki çekim kuvveti nedeniyle insanlar, hayvanlar, balıklar, bitkiler ve su kütleleri dahil olmak üzere, dünya üzerindeki tüm yaşam formları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Tüm sıvıların, aylık ay döngüsü sırasında belirli zamanlarda yükselmesine neden olur. Bu aynı zamanda insan vücudundaki bir değişikliği, dolayısıyla Hacamat yapmak için önerilen süreleri de içerir. Bunların hepsi, ayın belirli zamanlarında insan vücudundaki yerçekimi ve dört sıvı mizacın (siyah , sarı safra, kan ve balgam) ve su seviyelerinin çekilmesi ile ilgilidir. Ay okyanusun gelgitini etkilediği gibi insan vücudunu da etkiler. 

İbn Sina’nın araştırmasına göre, dolunayda insan vücudundaki dört mizac yükselişte ve çalkantılı durumdadır. Ay, dolunay sırasında kanı kafatasına doğru çeker. Ayın üçüncü haftasında küçülmeye başladıkça sıvılar vücutta gerilemeye başlar. Vücudun üst kısımlarında kalan kalıntılar septiktir ve kan ve kardiyovasküler sistemi temizlemek için hacamat yoluyla uzaklaştırılmalıdır. 

Hacamat yapılacak en iyi günler, ay takviminin 17., 19., 21. (yani sünnet günleri) günleri, özellikle bu tarihler Pazartesi, Salı veya Perşembe günlerine denk geliyorsa. O halde, herhangi bir haftanın Perşembe, Pazartesi veya Salı günleri de iyidir, Ancak ayın başlangıcının ilk birkaç günü ve ayın sonunun son birkaç günü tercih edilmez, Özellikle  Cuma, Cumartesi veya Pazar ay takviminin 17, 19 veya 21’ine denk gelmediği zamanlar ile Çarşamba gününden kaçınılmalıdır. En iyisini Allah (CC) bilir.

Hastalık veya rahatsızlık durumunda her gün, hangi saatte olduğuna bakılmaksızın hacamat yapılabilir. En iyisi, sabah aç karnına yapılan hacamattır.

Allah (CC) en iyisini bilir.

2020 Aralık Hacamat Günleri :

2 Aralık Çarşamba ( Tavsiye edilmez, hastalık durumlarında yapılabilir.)

4 Aralık Cuma ( Tavsiye edilmez, hastalık durumlarında yapılabilir.)

6 Aralık Pazar

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?