İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Haziran ayı hacamat günleri 2022

Haziran ayı hacamat günleri 2022

Sıcakların başlaması ile hacamata olan ihtiyaç artmaktadır. Sıcaklarla mücadele etmede hacamat oldukça etkili bir yöntemdir. Sıcaklar kanın yenilenmesini daha zaruri hale getirmektedir. Arabistan’da sıcakla mücadele ve sıcağın zararlarından korunmak için öncelikli olarak hacamat tercih edilir. Haziran ayı hacamat günleri aşağıda istifadelerinize sunulmuştur. Size uygun olan günü seçerek hacamat randevusu oluşturabilirsiniz.

Hacamat ağrılı mıdır?

Kanın vakumlama yoluyla alınması tüm hastalar için tamamen ağrısızdır. Hastaların %90’ı çizikler yapıldığında herhangi bir ağrı hissetmez, ancak bazıları ağrı eşiğine bağlı olarak gıdıklanma hissi yaşayabilir ve diğerleri hafif kağıt kesiklerine benzer bir şey hissedebilir. İçiniz rahat olsun, çizikler çok hafiftir ve yalnızca cildin en üst tabakasını delmek için tasarlanmıştır. Deneyimli bir terapistin ellerinde, sadece birkaç saniye içinde yapılırlar.

Hacamat güvenli ve hijyenik midir?

Evet, Hacamat güvenlidir ve her müşteri için steril, tek kullanımlık malzemeler kullanırız. Yüzeyler, hastane sınıfı dezenfektanlar kullanılarak sık sık temizlenir ve tüm klinik atıklar ve kesiciler, Sağlık Bakanlığı Talimatlarına ve Yönetmeliklerine uygun olarak bertaraf edilir.

Hacamat tamamlandıktan sonra, genellikle ısırmayan bir antiseptik mendil ile çizikler silinir. Daha sonra içine az miktarda zeytinyağı sürülür. Çizikler çok hafif olduğu için kendiliğinden çok çabuk kapanır, bu nedenle pansuman yapılmasına gerek yoktur. Ayrıca, iyileşirken cilde en iyi nasıl bakılacağına dair bakım sonrası tavsiyeler de veriyoruz.

Morluklar cildimde ne kadar kalır?

Uygulanan kaplardaki kızarıklık 48 saat içinde kaybolmaya başlamalıdır. Çiziklerin çoğu hastada iyileşmesi yaklaşık 14 gün sürer.

Bölgeye günde bir kez yağ ile masaj yaparak iyileşmelerine yardımcı olabilir. Bu uygulama, iyileşme süresince cildi esnek tutacaktır.

2022 Hacamat ayı hacamat günleri

Haziran ayı içerisinde 2 gün sünnet hacamat günüdür. Diğer hacamat yapılabilecek günler ise 9 gündür.

Haziran ayı sünnet hacamat günleri :

 • 16 Haziran Perşembe 2022
 • 20 haziran Pazartesi 2022

Haziran ayı hacamat yapılabilecek diğer günler :

 • 14 Haziran Salı 2022
 • 18 Haziran Cumartesi 2022
 • 19 Haziran Pazar 2022
 • 21 Haziran Salı 2022
 • 23 haziran Perşembe 2022
 • 25 Haziran Cumartesi 2022
 • 26 Haziran Pazar 2022
 • 27 Haziran Pazartesi 2022
 • 28 Haziran Salı 2022

Kahramanmaraş ve çevre illerde iseniz, Dr. Cuma Sabun Muayenehanesi için randevu alabilirsiniz. Randevu almak veya hacamat ile ilgili merak ettiğiniz soruların yanıtı için buradan irtibata geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?