İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Baş ağrısı ve hacamat

Baş ağrısı ve hacamat

Hacamat gün geçtikçe daha çok araştırılan bir alternatif tıp yöntemidir. Modern yaşam tarzı insanlarda aşırı strese sebep olmaktadır. Stres birçok hastalığın sebebi olduğu gibi, baş ağrısının da sebebi olabilmektedir. Baş ağrısı ve hacamat araştırmalarında önemli bulgular elde edilmiştir.

Hacamat, baş ağrısı da dahil olmak üzere bir dizi rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılır. Sık sık baş ağrısı çeken hastalar, baş ağrılarının şiddetini ve sıklığını gidermek için tedavi alabilirler. Hacamat, vücudun gergin bölgelerinde emiş oluşturmak için silikon gibi malzemelerden yapılmış yumuşak kapların kullanıldığı, invaziv olmayan bir tedavi şeklidir. Emme, tedavi edilen bölgeye kan akışında artışa neden olur, bu da iyileşmeyi hızlandırır ve toksinleri giderir. Baş ağrılarınızı tedavi etmek için hacamat terapisini araştırıyorsanız, daha fazlasını öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

HACAMAT TERAPİSİYLE RAHATLAMANIN KANITI

Hacamatın migrene faydası kanıtlandı
Hacamatın migrene faydası kanıtlandı

Baş ağrısının giderilmesi için kupa terapisinin etkinliğini belirlemek için araştırmalar yapılmıştır. Çalışmalar, bu tedavi yönteminin faydaları hakkında bazı olumlu gerçekleri ortaya koymaktadır. Amerikan Çin Tıbbı Dergisi tarafından yapılan bir çalışmada, normal hacamat tedavisinin bir kontrol grubundaki 70 hasta üzerindeki etkileri ortaya kondu. Hastaların üçte ikisinin baş ağrılarının şiddetinde bir azalma ve baş ağrılarının sıklığında gerileme oldu. World Family Medicine Journal tarafından 2010 yılında yapılan bir araştırma, kronik baş ağrıları için tedavi gören hastaların, kupa terapisinden sonra baş ağrılarının daha az şiddetli olduğunu kanıtladı.

HACAMAT TERAPİSİ İLE BAŞ AĞRILARINI TEDAVİ ETMEK

Kupa terapistleri baş ağrısını hafifletmek için yüz ve boyunda kupa kullanırlar. Okaliptüs veya lavanta yağı gibi doğal ağrı kesiciler genellikle emme işlemi uygulanmadan önce cilde yayılır. Yağlar yağlama sağlar, böylece bardaklar kolayca kayar. Bir emme oluşturulduktan sonra, terapist fincanı farklı vuruşlar kullanarak hareket ettirir. Buna kayma veya masajla hacamat terapisi denir.

KUPA TERAPİSİ MİGRENİ NASIL RAHATLATIR?

Migren, beyne kan tedarikinde bir azalma olduğunda ortaya çıkar. Vasküler baş ağrıları olarak da anılmalarının nedeni budur. Kişi stres gibi bir tetikleyici yaşadığında, kafatasının tabanındaki kaslar kasılacak ve beyne kan akışını kısıtlayacaktır. Beyindeki damarlar, spazmlar meydana geldiğinde kan eksikliğini ve oksijen azalmasını telafi etmek için genişler. Genişlemiş damarlar sinirlere baskı uygular ve bu da nabızla atan ağrıya neden olur.

Alın, elmacık kemikleri ve boyun tabanında yapılan hacamat terapisi, kasların gevşemesine ve kan akışının artmasına neden olur. Bir bakıma, migren ağrısına neden olan şeyi tam olarak tersine çeviriyor. Kupa, alnın üzerinden yukarı ve aşağı ve gözlerin altında yanlara doğru hareket ettirilir. Sol ve sağ karotis gibi diğer noktalar da aynı işlem yapılır.

Hacamat ile baş ağrılarınızdan kurtulmak istiyorsanız, Kahramanmaraş’ta bulunan Dr. Cuma Sabun Muayenehanesine randevu alabilirsiniz. Doktor tarafından şikayetleriniz dinlenir ve uygun olan hacamat ve sülük terapisi uygulanır. Konu hakkında uzman görüşü almak için buradan iletişime geçebilirsiniz.

02 Şubat 2021

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?