İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hacamat Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Günümüzde en çok tercih edilen alternatif tedavi teknikleri arasında yer alan hacamat tedavisi konusunda hastalarda bilgi eksikliği bulunuyor. Hacamat faydaları nelerdir, hacamat takvimi nedir, hacamat sonrası ne yapılır, hacamat nasıl yapılır gibi sorulara cevap arayan hastaların sayısı oldukça fazladır. Yazımızda hacamatın nasıl yapıldığına ve hastaların nelere dikkat etmesi gerektiğine değineceğiz. Kahramanmaraş hacamat merkezinde hacamat nasıl yapılıyor?

Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamat uzmanı, hastanın şikâyetini dinler. Genel nitelikli şikâyetler için sırt bölgesi seçilir. Baş ağrısı gibi, ağrının yoğun olduğu bir bölge var ise, bu alana da uygulanabilir. Uzmanın belirlediği bölgelere kesikler atılır ve kesilen bölgeler özel cam kupalar ile kapatılır. Vücuttaki kirli kanlar emilerek kupanın içine dolar.

Hacamat Takvimi 2019

Hacamat uzmanın hacamat takvimi, hacamat malzemeleri ve ortamın hijyeni konusunda hassas olması gerekir. Ayrıca hacamat yapılması planlanan günün sünnet hacamat günleri arasında olmasına da dikkat edilir. Zamanı doğru seçilen, hasta tarafından hazırlıklı gelinen, uzman tarafından uygulanan ve hasta tarafından sonraki gereklere uygun davranılan bir hacamat ağrılara son verecektir.

Hacamat Sonrası Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Hacamat tedavisi alan hastaların hacamat işleminden fayda görmeleri ve farklı reaksiyonlar ile karşılaşmamaları için tedavi sonunda üzerinde durmaları gereken hususlar vardır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

  • Tedavisi sona eren hasta, tedavi bitiminden itibaren 2 saat içerisinde kesinlikle bir şey yememeli ve içmemelidir.
  • Tedavinin tamamlanmasından sonraki 24 saat içerisinde et, süt, peynir hayvansal ürün ve türevlerini kesinlikle tüketmemelidir.
  • Hacamat tedavisi sonrasında cinsel yasak devam ettiğinden en az 24 saat cinsel birleşmelerden uzak durulmalıdır. Bazı uzmanlar bunun 48 saat olarak uygulanması gerektiğini belirtmektedir.
  • Hacamatın aynı zamanda bir dibi yönü bulunmaktadır. Sünnet olan bu işlemden sonra sorunsuz geçtiği için şükür namazı kılınmalı ve daha sağlıklı günler için dua edilmelidir.
  • Gücü olan hastalar hacamattan sonraki gün oruca niyetlenmelidir.
  • Hacamattedavisi için vücudun bazı bölgelerinde kesik atılmaktadır. Bu izlerin kalmaması için zeytinyağı ile masaj yapılması gerekmektedir. Kantaron yağı da masaj için oldukça etkilidir.
  • Hacamat takvimi el verdikçe, en erken hacamat işlemi 15 gün sonrasında yapılmalıdır.
13 Mayıs 2019

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?