İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamatı Anlamak

Hacamatı Anlamak

Özet:  Kupa terapisi, hacamat vücudun meridyenlerini  açmak için bir mükemmel bir tedavidir.  Meridyenlerin vücudun her organ ve dokularına aktığı  kanalları vardır. Bu kanallar açıldığında, tüm vücutta  enerjiyi canlandırır. Hacamat mevcut en iyi derin doku masajıdır.

İnsan vücudu bir bütündür. İç organlardaki hastalıklar cildi  bozar ve ciltte belirtiler verir. Yani şunu söyleyebiliriz ki bir kişi hasta ise cildi de hastadır. Kişinin cildinin altındaki organları sağlıklı ise cildi de sağlıklıdır, hatta psikolojisi de.

Nasıl ki vücutta bir noktada başlayan anormallik diğer bölgelere de yayılıyorsa, bir bölgedeki(ciltteki) temizlik ve yenilenme de diğer organlara yayılır.
Klasik tedavilerde hep vücudun içine bir şeyler alınır. Hastalık sebepleri ile dolu olan vücut, bunları tedavi ettiği iddia edilen başka sebeplerle tekrar doldurulur, bir an gelir ki tedavi edilemez hale gelir İnsan çaresiz kalabilir. Bir cerrahın hastalıklı dokuyu, tümörü en son halde dışarı alması gibi hacamat da hastalığa sebep olabilecek amilleri  önceden ve sonradan belirli aralıklarla dışarı alma tedavisidir.
Bana göre özetle şu an uygulanan genel hastalık ve tedavi ilkeleri ; ”Hep içeri hastalık sebeplerini al, hep içeri ilaçları al, (hep içeri, hep içeri anlayışı) fazla birikirse de ameliyatla  çıkar.”  prensibine dayalıdır. Hep içeri alınanlar da keşke alındığı gibi kolayca atılabilse. Hastalıkların çoğunu idrar, dışkı ve ter yollarıyla vücuttan atılamayıp  içeride kalanlar yapmaktadır. Bunların çoğu cilt içinde ve altındaki kılcal damarlarda birikmektedir.Bunlar  yapısı bozulmuş yaşlanmış  kan hücreleri, deforme kan hücreleri, kansorejen maddeler, ağır metaller, kansere eğilimli hücreler, kan pıhtılaşma eğilimleri(mikropıhtı), damar tıkayıcı sebepler, romatizmal iltihap birikintileri, metabolizma artıkları, toksin ve tortular, yediğimiz içtiğimiz hormonlu  gıdalar, gıda katkı ve koruyucu maddeleri, kimyasallar,ilaç atıkları vb. Bunlar vücudun filtresi gibi olan ciltteki ve cilt altındaki kılcal damarlarda ve bağ dokusunda birikirler. Bu sebeplerle kan ve lenf dolaşımı yavaşlar.Yukarıda sayılan maddeler insanın yaşadığı hayatı sağlıkla ve hastalıklardan uzak geçirebilmesi için vücuttan dışarı alınmak zorundadır.Sadece ilaç kullanarak bunların üstesinden gelemeyiz.
İlk şikayetlerde vücutta hantallık, yorgunluk ve ağrıdır. Kandaki bu yoğunlaşmaya karşı İnsanlarda ilk çare olarak kanı sulandırmak ve dolaşımı rahatlatmak için aspirin, masaj, spor gibi yollara başvurup önlemler alırlar. İnsanın ilaca esaretinin başladığı anlardan biridir bu. Spor iyi bir çare olmasına rağmen kanı tamamen temizlemekte yetersizdir. 
  Hacamat tedavisinin temel ilkesi ise ”Bu  birikenleri belirli aralıklarla dışarı alarak vücudu temizlemek, böylece  insanları ilaca ve ameliyata mecbur bırakmamaktır.”

 

 

Kaynak:tıbbihacamat.com

30 Kasım 2013

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?