İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

2021 Mart Ayı Hacamat Günleri

2021 Mart Ayı Hacamat Günleri

Havaların ısınmaya başlamasıyla en güzel hacamat günleri merak edilemeye başlandı. Hacamat bilindiği üzere, deri altında birikmiş kirli kanların dışarı atılması işlemidir. Yani kan ile ilgili bir işlemdir. Havaların ısınması öncelikle kanımızda bazı değişimlere sebep olur. Meşhur bir söylem vardır, baharda kan galeyana gelir diye. İşte bu durum aslında hava olaylarının kan üzerindeki tesirini anlatmaktadır. Yine havaların çok sıcak olduğu dönemlerde Peygamber Efendimiz (SAV) sıcağa karşı hacamat ile tedbir alınmasını tavsiye etmiştir. 2021 Mart Ayı Hacamat Günleri sıcak havalara karşı hacamat ile tedbir alınabilecek aylardan biridir.

2021 Mart hacamat günleri

Hacamat için en güzel tarihler şüphesiz ilk bahar aylarındadır. İlk bahara giriş yapılan Mart ayında hacamat yaptırmak isteyenler sünnet olan hacamat günlerini de merak etmektedirler. Yazımızın devamında, 2021 Mart Ayı Hacamat Günleri hakkında detaylı bilgileri okuyabilirsiniz.

2021 Mart Ayı Hacamat Günleri

2021 Mart Hacamat Günleri hacamat yaptırmak için en ideal günlerdir. Sabırsızlıkla mart ayını bekleyenler için hacamat günleri belirlendi. İşte 2021 Mart Hacamat Günleri

2021 Mart Sünnet Hacamat Günleri

 • 1 Mart Pazartesi 2021
 • 30 Mart Salı 2021

2021 Mart Ayı Hacamat yapılabilecek Günler

 • 1 Mart Pazartesi 2021
 • 7 Mart Pazar 2021
 • 9 Mart Salı 2021
 • 11 Mart Perşembe 2021
 • 30 Mart Salı 2021

Bahar Aylarında Hacamat Neden Önemlidir ?

2021 Mart Ayı Hacamat Günleri ilk bahar hacamatı için güzel günlerdir. İlk bahar aylarında havanın ısınması ile beraber kan kalınlaşmaya başlar. Hacamat ile fazlalık kanlar alınır. Aynı zamanda hareketsiz kalınan kış aylarında birikmiş olan kirli kanlar dışarı atılmış olunur. Kısaca ilk baharda hacamat yaptırmak oldukça büyük faydalar sağlamaktadır. Beden sıhhatine önem verenler bu tarihlerde hacamat olmaya gayret etsinler.

Hacamat aynı zamanda koruyucu hekimlik görevini üstlenmektedir. İnsan kanı sağlıklı olduktan sonra metabolizması daha iyi çalışmaktadır. Özellikle deri altında birikmiş atıl kanların dışarı atılması bağışıklık sistemine büyük fayda sağlayacaktır. Bu çerçevede 2021 Mart Ayı Hacamat Günleri hacamat yaptırma konusunda iyi değerlendirilmelidir. Hacamat şifanız olsun.

Hacamat yaptırmak için mutlaka kaliteli merkezleri ve uzman doktorları tercih ediniz. Kahramanmaraş’ta 30 yıllık bir deneyime sahip Dr. Cuma SABUN Muayenehanesi hacamat ile şifa arayanlara vesile olmaktadır. Daha fazla bilgi almak için Dr. Cuma SABUN ile buradan iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM

 1. Zeynep dedi ki:

  Ben mart 30 da hacematı olacam uygunmu

  1. Erdoğan dedi ki:

   Merhaba Zeynep, 30 Mart hacamat için çok uygun, altın hacamat günüdür.

 2. Şengül dedi ki:

  Selamün aleyküm hocam,ben iki haftadır sülük koydum yüzüme ve dizkapaklarima.yüzüm iyleşmeya başladı fakat dizkapaklarim iltihaplanmiş gibi duruyor ve yaraları çok kalın olmuş.geçen sena Mart’ta bileğime bir aülük salmistim iyileştikten sonra hiç kaşınmıyordu şimdi orasida hem kabarıp kızardı hemde kaşınıyor.neden acab

  1. Erdoğan dedi ki:

   Aleykumselam Şengül hanım, Sülük yetersiz gelmiştir bir daha sülük takmanız gerekiyor. İyileşir merak etmeyin

 3. Dilek dedi ki:

  Hayırlı günler cumartesi pazar hacamat yaptırmayı düşünüyorum hangi gün uygundur acaba

  1. Erdoğan dedi ki:

   Pazar günü daha uygundur.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?