En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

2015 Hacamat Takvimi

2015 Hacamat Takvimi

2015 Hacamat Takvimi üzerinde işaretlenmiş günler Hicri 17. 19. 21. ve 23. günlerdir. İşaretlenmiş olan ve hacamatın tavsiye edilmediği günlerde ikindi vaktinden itibaren hacamat yapılmasında sakınca yoktur.

çünkü günler hicri olarak (yani ayın konumu esas alınarak) ikindi vakti başlayıp ikindi vakti sona erer.

Aynı sebepten dolayı hacamatın sakıncalı olduğu günün önceki gününde de ikindi vaktinden sonra hacamat yapılmaz.

Eğer ki herhangi bir rahatsızlıktan dolayı aciliyet söz konusu ise hacamat yapmak için güne ve saate bakılmaz, her gün yapılabilir, lakin sadece sünnet amacı ile yapılıyorsa zamanına dikkat etmek gereklidir.

2015 Hacamat Takvimi mizde bu konu üzerinde çok soru geldiği için 2015 Hacamat Takvimi için böyle kısa bir açıklama yapma gereksinimi duyduk.takvim 4li

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. lokman dedi ki:

  selamlar, hastalıklardan kalıcı olarak kurtulma ve korunma yollarının temelinde bana göre vücudu arındırmak geçiyor.

  vücudu arındırmanın en iyi yollarıda hacamat ve sülük tedavisi deniyor,

  bunun yanında başka yollarda varmıdır Allah bilir.bilenlere sormak lazım.

  beslenirken doğal gıdalar tüketilmeli,ambalajlı ürünlerden uzak durulmalı.bitki çaylarıyla doğal yollardan desteklenmeli.

  herşeyin bir tarifi ilmi var en iyisi ilmine vakıf olmalı ve paylaşmalıyız.

  arı ürünleri şifa konusundan önde gidenlerden gözüküyor,

  özellikle propolis konusunu iyi araştırmalıyız :

  biraz bilgi: Mikrop kırıcı, iltihap giderici, antioksidan, immün sistemini uyarıcı ve antikanserojenik etkilere sahiptir. Bioflavonoidler bakımından zengindir. Antioksidatif etki açısından propolis diğer arı ürünleri arasında en yüksek etkiye sahiptir.

  Propolis doğada bulunan en kuvvetli antibiyotiklerden biridir

  Son zamanlarda propolisle ilgili en heyecan verici gelişmelerden biri de, kanserden korunma ve tedavisi üzerindeki etkileridir

  şifa arayanlara şifa olması dileğiyle

 2. muzun dedi ki:

  s.a siteniz çok güzel olmuş. allahım razı olsun. sevabını kat kat versin inşallah.KAFAMA TAKILAN BİR SORU VAR. BİZDE İLŞK KEZ HACAMAT YAPTIRMAK İSTİYORUZ. ARAŞTIRMALARIMZIA GÖRE CUMARTESİ GÜNÜ HACAMAT YAPTIRILMAMALI. AMA AĞUSTOS AYINDAN SONRA EYLÜL AYININ 5 İNDE HACAMAT YAPILABİLİR YAZIYOR. KAFAMIZ KARIŞTI. YAPTIRMALIMIYIZ O GÜN ACABA. BAZI YERLERDE CUMARTESİ YAPILAMSI HASTALIKLARA NEDEN OLUR YAZIYOR. BİZE YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİZ. ALLAH RAZI OLSUN..

  1. Erdoğan dedi ki:

   Rahatsızlık olduğu zaman güne bakılmaz. Cumartesi günü de yapılabilir. Ama rahatsızlık yok korunma ve sünnet amaçlı yapılacaksa Pazartesi, salı ve perşembe gününü tercih etmelisiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?