İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat Çocuğa Yapılır mı?

Hacamat Çocuğa Yapılır mı?

En eski şifa teknikleri arasında gösterilen hacamatın faydaları oldukça fazladır. Genellikle ilk aşamada hacamat yaptırmak için tereddüt edenler, daha sonradan bunu düzenli hale getirmektedir. Hacamat sonrası kendisini iyi hissedenler, sırlarla dolu bu şifa kaynağından vazgeçmemektedir. Hacamat faydaları konusunda bilgilenen aileler; hacamat çocuğa yapılır mı sorusunu sormaktadır. Özellikle altını ıslatma ve huysuzluk gibi problemlerle uğraşan aileler, hacamat tedavisine başvurmaktadır.

ORUÇLUYKEN HACAMAT YAPILIR MI?

Hacamat tedavisinin çocuklara uygulanmayacağına dair bir düşünce ve rivayet yoktur. Aksine hacamat yaptıran çocuklardaki tahmin edilmez değişiklikler, aileleri buna yönlendirmektedir. Özellikle bazı ülkelerde bir yaşından sonra çocuklara hacamat yaptırılması gelenek haline gelmiştir.

Hacamat Sonrası Çocuklarda Değişim

Hacamatın çocuklar üzerindeki olumlu etkisini en iyi açıklayan araştırmalardan birisi İran’da yapılmıştır. 1- 10 yaş aralığındaki çocukların hacamat sonrası değişimlerini gözlemlemek için 4 bin çocuk seçilmiş ve bunların bin tanesi dışarıda bırakılarak hacamat işlemi yapılmıştır. Ortaya çıkan sonuçlar oldukça ilgi çekicidir. Hacamat takvimi içerisinde yapılan işlem sonrası farklılıklar şöyle izlenmiştir:

  • Hacamat yapılmayan çocuklarda bir değişim yokken, hacamat yapılan 3 bin çocuğun 2760’ısında hacamat sonrası altına ıslatma problemi kalmamıştır.
  • Hacamat yapılan çocukların hacamat tapılmayan çocuklara nazaran daha olgun şekilde davrandıkları ve gelişimlerinin hızlı olduğu görülmüştür.
  • Hacamat yapılan çocukların hem ciltlerinin hem de saç tellerinin daha canlı ve parlak olduğu fark edilmiştir.
  • Hacamat sonrası çocukların ergenlik dönemlerini daha sakin atlattıkları ve daha az cinsel eğilimlere yöneldikleri anlaşılmıştır.
  • Hastalığa yakalanma oranları bakımından hacamat yapılan çocukların grip, nezle, soğuk algınlığı gibi virüslere karşı bağışıklık kazandıkları ölçülmüştür.
  • Hacamat yapılan çocukların büyük oranının huysuzluğu bıraktığı, dikkatlerinin arttığı, kolay öğrenmeye başladıkları, beyin loblarının daha etkin çalıştığı belirlenmiştir.

Çocuklar İçin Maraş Hacamat Merkezi

Çocukların hacamat işlemlerinden çok hassas olunmalıdır. Kanda korkan ve ortamdan ürken çocukların psikolojilerinin etkilenmemesi için donanımlı bir uzmandan yararlanılması gerekir. Maraş hacamat işlemlerinde çocuklar ve aileleri oldukça şanslıdır. Dr. Cuma Sabun üstün bilgisi ve tecrübesi ile çocukların hacamat işlemlerini yapmaktadır.

HACAMAT TAKVİMİ 2019

Hacamat takvimi, temizlik, ferahlık gibi hastaların sağlığı bakımından herşeyin düşünüldüğü klinikte çocuklar Dr. Cuma Sabun’a emanet edilmektedir. Maraş hacamat tedavisi için başka adres aramaya gerek yoktur. Çocuğunuzun sağlığı için www.islamihacamat.comadresini takip ederek randevu alabilirsiniz.

02 Mayıs 2019

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?