En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

HACAMAT SONRASI AĞRI OLUR MU?

HACAMAT SONRASI AĞRI OLUR MU?

Hacamat, herhangi bir olumsuz etkisi olmayan son derece doğal bir tedavi yöntemidir. Geleneksel ve tamamlayıcı tedavi metodları arasında hacamat hemen her türlü hastalığın tedavisinde rahatlıkla kullanılır ve fayda bakımından en üst sırada yer alır.

Hacamat sonrasında olası bir yan etkinin ortaya çıkmaması için tedavinin hastane şartlarında ve profesyonel sağlık çalışanları tarafından yapılması en önemli kriterdir.

Tıbbi hacamat sonrası ilk bir haftada insanlar üzerinde vücut yapısına göre değişiklik gösteren, herhangi bir zararı olmayan bazı etkiler oluşur.

Hacamat uygulaması bazı bireylerde uykuya eğilim yapabilir. Bilhassa uzun zamandan beri bedensel ve ruhsal olarak yıpranan bireylerde hacamat sonrası ilk dönemde adeta yılların yorgunluğu geçiyormuşçasına dinlenerek kalkılan bir uyku hali olabilir. Bu hal belli bir sürenin ardından sonlanır, beden canlı ve zinde bir döneme girer; bu canlılık kişinin üzerinde uzunca süre kalır. Hastalar hacamat sonrası birkaç gün yorgunluk, rutin işleri negatif etkilemeyen bir halsizlik hissi yaşayabilir. Bu sebeple hacamat öncesi ve sonrası vücudu ve sindirim sistemini yoracak işlerden uzak durulması gerekir. Günlük işleri yapmakta herhangi bir beis yoktur.

Hacamat sonrası metabolizma yeniden koordine edildiği ve bununla beraber tıkanıklıklar açıldığından dolayı terleme artabilir. Terleme tek başına bir hastalık bulgusu olarak değerlendirilmemelidir. Tam tersi vücudu temizleyen arınma metodlarındandır. Hacamat sonrasında çoğunlukla ilk seansın ardından iştahta artış, ikinci seansın ardından ise iştahta azalış gözlenir. tokluk hissi Az miktarda gıda alımı ile sağlanabilir. Çabuk doymanın nedeni beyinde tokluk merkezinin algılama kalitesinin artmasıdır. Hacamat sonrası anksiyete bozukluğu, stres bozukluğu ve depresyon görülen kişilerin bulgularında ciddi iyileşmeler görülür.

Hacamat sonrası kimi insanlarda kısa zamanlı düşük derecede ateş yükselmesi gözlemlenebilir. Bu enfeksiyonlarda olduğu gibi rahatsızlık veren bir ateş değildir. Hacamatın diğer bir başka etkisi bir ya da iki gün sıklıkla idrara çıkma olabilir. Bu durumun vücuttaki ödemin atılması ile açıklanabileceği kaynaklarda belirtilmektedir. Hacamat sonrası bir diğer değişim ise kötü ter kokusunda önemli düzelmekte hatta koku tamamen geçmektedir. Ayrıca hacamat sonrasında cilt renginde de ciddi düzelmeler ve parlaklıklar gözlenir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Fatma goktas dedi ki:

    Hacamattan sonra sirt agrisi normalmi veye kemik

    1. Erdoğan dedi ki:

      Hacamat sonrası ağrılar azalır, eğer ağrınız devam ediyorsa hacamat yaptırdığınız uzman ile görüşmenizi tavsiye ederiz. Dinlenmeniz iyi gelecektir.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?