İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Hacamat Sonrası Ne Yapılmalıdır?

Hacamat öncesinde olduğu gibi sonrasında da hastaya düşen bazı yükümlülükler vardır. Eskisinden daha dinamik bir vücuda sahip olmak ancak bu yükümlülüklerin yerine getirilmesi ile mümkündür. Genellikle tedavi uzmanı hacamat sonrası yapılacaklar konusunda hastaları bilgilendirir. Yine de aşağıdaki hususlar bilinmeli ve her birine tek tek uyulmalıdır:

·2 Saat Bir Şey Yememek:

Hacamattan sonra genellikle iştah açılır ve yemek hissi artar. Ancak vücudun kendine gelmesi ve hacamatın daha güzel sonuçlar vermesi için 2 saat sabredilmelidir. 2 saat sonrasında ise her yemeği yemek uygun değildir. Bal ve sirke karışımından şerbet yapıp içmek vücudu rahatlatacaktır.

·Hayvansal Gıdalardan Uzak Durmak:

Hacamat sonrası 3 gün süre hayvansal gıdalar (et, süt, yumurta9 alınmamalıdır. Bunun yerine daha sağlıklı olan baklagiller, etsiz çorbalar, yumurta kullanılmayan un ürünleri tercih edilebilir. Ayrıca vücudu destekleyici niteliği olan tahin, pekmez gibi ürünlere ağırlık verilmesi önerilmektedir.

·Cinsel İlişkiye Girmemek:

Kan dolaşımını olumsuz etkilemesi nedeniyle cinsel ilişkiye ara vermeye devam edilir. Hacamat sonrası beklenen 3 gün idealdir. Bu durum hacamatın dini boyutuna gösterilen bir saygının da gereğidir.

· 12 Saat Duş Almamak:

Hacamat ilgili noktalara uygulanan kesilerle yapılmaktadır. Burada hem bisturi hem de kupanın vakum izleri olmaktadır. Buraların iltihap kapmaması için temiz durmasına dikkat edilmelidir. Bu nedenle yaralar toparlanana kadar duş alınmamalıdır. Dr. Cuma Sabun, seanstan sonra nelerin yenip içilebileceği ve nelere dikkat edileceği konusunda soru işareti kalmayacak derecede hastalarına reçete sunmaktadır.

· İz Önleyici Krem Kullanmak:

Hacamatkesiklerinin iz oluşturmasından korkan hastaların iz önleyici krem kullanmaları işe yarayacaktır. Krem yerine kantaron ya da zeytinyağı gibi doğal yağlar da kullanılabilir.

·Toparlanana Kadar Dinlenmek:

Vücudun operasyon yorgunluğunu atlatabilmesi ve kan temizliğine alışabilmesi için enerjik olunmalıdır. Vücudun enerjisini alan (eşya taşıma, spor yapma, ağır temizlik yapma) eylemler ertelenmelidir.

· Şükür Namazı Kılmak:

Hacamat sonrası; sünnet olması nedeniyle namaz kılınabilir. Bu hacamatın uygulandığı masadan sağlıklı bir şekilde kalkmanın ve daha dinç bir fiziğe sahip olmanın teşekkürü mahiyetindedir. Ayrıca gerekli faydayı görmek için dua etmeye vesiledir.

·Ertesi Gün Oruç Tutmak:

Vücutta kalan kanı sindirim sistemi ile yormamak ve kan dolaşımını yavaşlatmamak için hacamat sonrası ilk gün oruç tutmak daha hızlı toparlanmak için oldukça iyi bir yoldur. Zaten besin perhizi olduğundan oruç tutmak ekstra bir açlık getirmeyecektir. Seans sonrası orucun faydaları ile ilgili islamihacamat.com’dan yararlanabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM

  1. Hatice çetinkaya dedi ki:

    Selamunaleykum ben sosyal medya üzeeinden hacamat dersi aldım 2 hafta boyunca 1 saat gunluk ve ilk uyğulamayı kendi dizime yaptım ve arkadaşta tarama hacamatı yaptı bikek hacamatı bileğe syluk tuturduk ınşallah şifa olur el uyyuşması gider

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?