İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamatın korona virüse etkisi

Hacamatın korona virüse etkisi

Hacamat eski çağlardan beri kullanılan alternatif bir tedavi yöntemi olarak günümüze kadar etkinliğini korumuştur. İnsan vücudunda belirli bölgelere kupa ve bardak kapatıp vakumlu basınç oluşturmak suretiyle vücuttan pis kanın kupa ve bardak içine toplanmasını amaçlayan bir tedavi yöntemidir.

Günümüz toplumlarında da hacamata olan ilgi sürekli olarak artmakta ve insanlar bu tedavi yöntemini belirli zaman aralıklarında tercih etmektedirler.2019 yılından itibaren dünyayı, daha sonraki süreçlerde ise ülkemizi etkisi altına alan COVİD-19 pandemisinde bazı tedbirler çerçevesinde insanlar evlerinde zorunlu olarak kalmak durumunda oldular. Boş zamanlarında hastalıkla ilgili geniş kapsamlı araştırmalar yapmak fırsatı bulmuşlardır.

Hacamat korona virüse nasıl etki ediyor ?

Hacamat tedavisinin insan vücuduna olan faydaları ve vücut fonksiyonlarını tamir etme gibi hayati bir önemi olması sebebiyle, korona virüsle ilgili tedbir almak isteyen insanlar hacamat tedavisinin de vücuda olan faydalarını göz önüne alarak hacamata olan ilgileri artmıştır.

Hacamatın korona virüse etkisi

Normal şartlarda da vücuda herhangi bir zararı olmayan hacamat tedavisi, bu yan etkisiz özelliği ve vücut kanını temizleme gibi faydaları göz önüne alındığı zaman, korona virüsten korunmak isteyen insanların bu iki kavramı birleştirmek ve hacamat tedavisini olmak için hacamat tedavisi gerçekleştiren uzman insanlara olan talebi arttırmıştır.

Edinilen bilgiler ışığında korona virüs pandemisinin ülkemizde görüldüğü 2020 yılı mart ayından bu yana hacamat tedavisine olan talep yüz de yüzün üzerinde bir artış göstermiştir.

Hacamat tedavisini uygulan uzmanların görüşlerine göre kanıtlanmış bir bilimsel çalışma şuan için bulunmamasına rağmen  tedavinin virüse karşı insan bağışıklığını güçlendireceği görüşü hakimdir.

Yakın zamanda hacamat tedavisi görmüş ve akabinde virüse yakalanmış olan insanların koronavirüse karşı daha dirençli oldukları gözlenmiştir. Bu görüşler ışığında hacamat tedavisi korona virüse karşı koruyucu bir etkisi olmasa bile virüse yakalanılması durumunda hastalık sürecinin seyrine olumlu bir etkisi olacağı görüşü hakimdir.

Hacamat tedavisinde en çok dikkat edilmesi gereken husus

Hacamat tedavisi almak isteyen vatandaşlarımıza tavsiyemiz muhakkak surette bu tedaviyi uzun yıllardan beri uygulayan ve işinin uzmanı kişilere başvuru yapması ve tedaviyi onlardan alması yönünde olacaktır. ”

Maraş hacamat, Dr. Cuma Sabun Muayenehanesi

Bizde buradan, hacamat tedavisinin sadece virüs döneminde değil, yaşamın her anında insan sağlığı açısından olumlu etkileri göz önünde bulundurularak değerlendirilmesi gerektiğini hatırlatmak isteriz.

03 Eylül 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?