İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamatta Altın GÜN

Hacamatta Altın GÜN

Hacamat ile alakalı televizyonlarda ve internet sitelerinde birçok haber ve video yayınlanmıştır. Hacamat yaptıranların, hacamatın tedavi edici etkisine şahit olanların sayısı günden güne artmaktadır.

Sünnet bir uygulama olan ve dünyanın bir çok ülkesinde yapılan Çin’de 5000 yıldır uygulandığı bilinen kadim bir tedavi yöntemi olan hacamatın hak ettiği itibara hızla ulaştığını görüyoruz . Malum bundan bir kaç yıl öncesinde tıp fakültelerinde öğrencilerimize okutulamadığından, yetişen doktorlarımız da bu yönteme karşı çıkmakta ve bu muhteşem tedavi yöntemini yasaklamaktaydılar. Ama artık hacamat biliniyor ve halk hacamat yaptırıyor ve de görmüş oldukları şifayı her yerde anlatmaya devam ediyorlar.

Hacamatta Altın GÜN

Gelelim hacamatın günlerine. Efendimiz SAV hadis-i şeriflerde bildirilen hicri 17, 19 ve 21. günleri ayın çekim kuvvetinden dolayı kan vücuttan daha rahat çıkar. Ayın hareketlerinden okul yıllarından hatırımıza gelen gel git olayları vardır, ayın hareketinden dolayı çekim kuvveti dünyayı bile etkiler.

İşte bu durumdan dolayı efendimiz SAV hacamatın en etkili olabileceği günleri bizlere 1400 yıl evvelinden haber vermiştir.

Hacamat hakkında bir çok hadis-i şerifte şifasıyla ve tarihleri ile alakalı bilgiler verilmiştir.

Altın gün ise hacamatta bilinen hadiste geçen hicri 17 salı gününe rastlarsa bir yıllık hastalıklara şifadır buyurmasından dolayı çok daha önem arz etmektedir ve bu bilinen hicri 17 salı günü geçtiğimiz 2019 da hiç denk gelmemiştir. 2020 yılı ise hacamatta altın gün olarak çok geçecektir. 2020 yılında altın gün tam 3 defa denk gelmektedir.

11 ŞUBAT 9 HAZİRAN 3 KASIM hacamatın altın günleridir.

Bu önemli günleri kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ediyoruz. Bu günleri özellikle takip eden ve mutlaka hacamatı o güne getiren yoğun bir grup da vardır.

Hacamatın bu altın günlerinden istifade etmek için Maraş hacamat merkezi olarak yıllardır görev yapan eski ismiyle Hekimzade yeni ismiyle Dr. Cuma Sabun Muayenehanesi’ne herkesi bekleriz.

selam ve dua ile …

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?