İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Mart Ayı Altın Hacamat Günü 2021

Mart Ayı Altın Hacamat Günü 2021

Hacamat yaptırmayı düşünenler dört gözle bu günü bekliyorlardı. ister hasta olun ister sağlıklı olun bu hacamat gününü mutlaka değerlendirin. Hem bahar ayı olması hem de altın hacamat günü olması harika bir zaman dilimi. Hacamat yaptırmayı düşünenler bu tarihi kaçırmamalıdır. 2021 Mart Ayı Altın hacamat Günü 30 mart Salı gününe denk gelmektedir.

Altın hacamat günü ne demektir ?

Hacamat yaptırmak için hicri takvim günleri takip edilir. Hicri takvimin 17,19 ve 21. günleri sünnet hacamat günleridir. Bu günler dışında da Çarşamba ve Cuma günlerine denk gelmeyen tekli günlerde hacamat yaptırılabilir. Hacamatın en etkili olduğu tarih altın hacamat günüdür. Hicri ayın 17.günü Salı gününe denk gelirse o gün altın hacamat günü kabul edilir. Bu konuyla ilgili Peygamber Efendimiz’in de tavsiyeleri bulunmaktadır. 2021 Mart Ayı Altın Hacamat Günü 30 Mart Salı günüdür. Yılda bir kaç defa altın hacamat günü olmaktadır. 2021 yılı içerisindeki altın hacamat günlerinin en iyisi bahar mevsimine denk gelen 30 Mart Salı 2021 tarihidir.

Hacamat Ne zaman Başladı ? Ne gibi faydalar sağlar ?

Kupa terapisi, Çin’de ortaya çıkan bir tür alternatif terapidir. Emme oluşturmak için cilde bardak veya kupa yerleştirmeyi içerir. Emme, kan akışını daha iyi hale getirerek iyileşmeyi kolaylaştırabilir.

Hacamat araştırmacıları ayrıca emme işleminin vücuttaki “qi” akışını kolaylaştırmaya yardımcı olduğunu iddia ederler. Qi , yaşam gücü anlamına gelen Çince bir kelimedir. Ünlü bir Taocu simyacı ve şifalı bitki uzmanı olan Ge Hong’unun ilk kez hacamat işlemeni uyguladığı bildirilmektedir . MS 281’den 341’e kadar yaşamıştır.

Birçok Taocu, hacamatın vücuttaki yin ve yang’ı veya negatif ve pozitif olanı dengelemeye yardımcı olduğuna inanır. Bu iki uç nokta arasındaki dengeyi yeniden kurmanın, vücudun patojenlere karşı direncine ve kan akışını artırma ve ağrıyı azaltma yeteneğine yardımcı olduğu düşünülmektedir.

Kupa bardaklarının yerleştirildiği bölgede kan dolaşımı artar. Bu, genel kan akışını iyileştirebilen ve hücre onarımını destekleyen kas gerginliğini azaltabilir. Aynı zamanda yeni bağ dokuları oluşturmaya ve dokuda yeni kan damarları oluşturmaya yardımcı olabilir.

İnsanlar, bir dizi sorun ve problemler için bakımlarını tamamlamak için hacamat yaptırmayı tercih ederler.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?