İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Mayıs 2019 Hacamat Günleri Hangileridir?

Mayıs 2019 Hacamat Günleri Hangileridir?

Geçmek bilmeyen ağrılar, enerjisizlik, halsizlik, tansiyon gibi problemlerle uğraşanların hacamat tedavisi ile çare umdukları görülmektedir. Çevrelerinden hacamatın faydaları konusunda olumlu bilgiler edinen ve araştırmaları sonunda hacamat yaptırmaya karar verenlerin sayısı her geçen gün artmaktadır.

İlginin artmasına rağmen toplumun henüz hacamat konusundaki bilgisi henüz yetersizdir. Bu konudaki en büyük bilgisizlik hacamat takvimi konusundadır. Nisan aynın sonuna yaklaşırken hacamat yaptırmak isteyenler, mayıs ayındaki uygun günleri araştırmalıdır. Çünkü hacamat tedavisi her zaman yapılmaz ve sünnet hacamat günleri vardır. Peki, mayıs 2019 hacamat günleri hangileridir?

Hacamat Takvimi Nasıl Belirlenir?

Hacamat yılın her mevsiminde yapılmaktadır. Ancak alternatif tıp uzmanları hacamat tedavisi için en uygun mevsim olarak bahar aylarını göstermektedir. Bu bakımda ilkbahar ve sonbahar günlerinde yapılan hacamatların faydası daha fazladır. Osmanlı Dönemi’nde buna özellikle dikkat edilmiştir. Ayrıca Çarşamba ve Cuma günlerinde mümkün oldukça hacamat yapılmamalıdır.

Hacamat takvimi, Hicri Takvime göre belirlenir. Hicri takvim hesabında ayın hareketleri dikkate alındığından, ayın ilk günlerinde hacamatın yapılması uygun görülmez. Çünkü hicri ay başlangıçlarında ay hilal şeklindedir ve bu insan metabolizmasına etkili değildir. Bu nedenle ayın büyüdüğü ve insanın hareketlendiği 17, 19, 2 ve 23. günlerde yapılması şiddetle önerilmektedir. Bu kuralın tek istisnası ağrıları ve acıları dayanılamayacak seviyede olan hastalardır, bu durumda beklenmez. Bu kurallarda doğrultusunda mayıs 2019 hacamat günleri hangileridir?

Maraş Hacamat Tedavisi Günleri Hangileridir?

Hacamat tedavisi için mayıs ayını düşünenler kendilerine göre plan yapmaktadır. Ancak öncelikle hacamat yapılacak olan klinik ile de görüşülmeli ve uygun olan günler sorulmalıdır. Yukarıda bahsedilen kurallar çerçevesinde 2019 yılındaki en uygun hacamat günleri hesaplanmış ve yıllık hacamat takvimi çıkarılmıştır.

Yapılan hesaplar doğrultusunda mayıs 2019 hacamat günleri, Mayıs ayının 6, 7, 9, 12 ve 26. günleridir. Bu günlerde yapılacak olan hacamat en yüksek faydayı verecektir. Ancak bekleme şansı olmayanlar için diğer günlerde de yapılması düşünülebilir. Maraş hacamat uzmanları arasında en niteliklisi olan ve özel kliniğinde tedavi uygulayan Cuma Sabun güvencesi ile sağlığa kavuşabilirsiniz. Uygulamanın içeriği ya da fiyatları hakkında soru sormak ve hacamat takvimi hakkında bilgi almak için iletişime geçmeniz yeterlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?