İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Ocak Ayı Hacamat Günleri

Ocak Ayı Hacamat Günleri

2022 yılı Ocak ayı hacamat günlerini sizin için hazırladık. Hacamat olmak için en ideal günler sünnet hacamat günleridir. Sünnet hacamat günlerinde müsait olamayanlar diğer hacamat günlerinde hacamat olabilirler. Hacamat öncesi yapılması gerekenleri sitemizde incelemenizde fayda vardır. Hacamat yaptırdıktan sonra da hacamat sonrası uyulması gereken kuralları incelemenizi tavsiye ederiz.

Ocak Ayı Hacamat Günleri

Ocak Hacamat Günleri

Ocak hacamat takviminde yeşil işaretli günler sünnet hacamat gününü, mavi işaretli günler hacamat yapılabilecek diğer günleri, kırmızı renkli yerler ise hacamat yapılamayacak günleri gösterir. Ocak hacamat günleri şu şekildedir:

Sünnet hacamat günleri : 20 Ocak Perşembe 2022

Diğer hacamat günleri: 22, 23, 24, 25, 27, 29, 30, 31 Ocak tarihleridir.

Hacamat yapılamayan günler: Çarşamba ve Cuma günleri hacamat yapılmaz.

Hacamat Uygulamasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hacamat uygulaması öncesinde çok tok karnına olmamak gerekir. Mümkünse oruçlu olmak en idealidir. Oruçlu olmayanlar hafif bir şeyler atıştırmalıdır. Hacamattan en az 3 saat önce yemek yemiş olmak gerekir.

Hacamat esnasında abdestli olmak gerekir. Hacamat başlamadan önce Ayet-el Kürsi okunmaya başlanır. 7 defa Ayet-el Kürsi okumak faziletlidir.

Hacamat uygulamasını yapacak olan kişinin de abdestli olması gerekir. Hacamatçının da hacamat işlemi bitinceye kadar Ayet-el Kürsi okuması efdaldir.

Hacamat uygulamasını işinin ehli kişilere yaptırmanızda fayda vardır. Mümkünse doktor olmasına özen gösterin. Hacamat uygulamasında deneyim de oldukça önemlidir.

Kahramanmaraş ve çevre illeri için hacamat hizmeti veren Dr. cuma Sabun Muayenehanesi, uzun yıllardır kalitesini kanıtlamış bir merkezdir. doktor tarafından uygulanan hacamat işlemi oldukça güvenli bir şekilde icra edilmektedir.

Hacamat ve sülük uygulamaları hakkında detaylı bilgi almak iletişim bölümünden bizlerle iletişim kurabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?