İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat Ne Zaman Yapılır?

Hacamat Ne Zaman Yapılır?

İslam kültürünün bir parçası olan hacamat, Peygamber Efendimiz ’in sünneti olarak halen icra edilmektedir. Hayat enerjisinin yükseltmek ve can sıkıcı ağrılara son vermek amacıyla yaptırılan tedavi, özel durumlar hariç olmak üzere her zaman uygulanabilmektedir. Öncelikle hacamatı düşünen kişinin tansiyon, kalp, hemofili, ay dönümü gibi özel durumlarının olmaması gerekmektedir. Bu manada engel teşkil eden durumu olmayan kişiler için her gün hacamat günleri içerisindedir.

Hacamatın her gün yapılabilmesi, her günün eşit görüldüğü anlamına gelmez. Uygulamaların sonuçlarına ve sünnete göre bazı ay ve günlerde yapılan hacamatın çok daha faydalı olduğu belirtilmektedir. En iyi şekilde hacamat ne zaman yapılır sorusunun net cevabı için ilgili yılın takvimine bakmak gerekir. Genel kurala göre hicri ayların 15-17-19-21-23. Günlerine denk gelen zamanlar ideal olarak kabul edilmektedir. Uzmanlar genellikle ay sonuna kadar ki tek günlere randevu vermektedir. Dr. Cuma Sabun hem takvime hem de hadislere riayet ederek en uygunu belirlemektedir.

Hacamat Hangi Günlerde Yapılır?

Hacamat için belirlenen günün Pazartesi olması oldukça faziletlidir. Randevu için pazartesi gününün boş bırakılması faydalıdır. Pazar, Salı ve Perşembe günlerinde de kupa tedavisinin yapılması tavsiyeler arasındadır. Özel durumlar saklı kalmak şartıyla Çarşamba, Cuma ve pazar günleri uygun hacamat günleri olarak kabul edilmez. Bu durumun hem fizyolojik gerekçesi hem de manevi gerekçesi vardır. Çünkü hadislerde özellikle Çarşamba ve cuma günlerinde tedaviden kaçınılması istenilmektedir.

Hacamat Hangi Aylarda Yapılır?

Mevsimsel bakımdan da hacamat ne zaman yapılır sorusunu sormak gereklidir. Öğretilerde havaların sıcak seyrettiği zamanlarda hacamatın daha faydalı olduğu söylenmektedir. Çünkü bu havalarda kan kıvamı oldukça elverişlidir. Nisan ayından itibaren başlayan süreçte eylül ayına kadarki zamanlar oldukça elverişlidir. Hadislerde de sıcaklıkların artmasıyla hacamatın yapılmasının uygun olacağı ifade edilmektedir. 

Gün İçerisinde Hacamat Ne Zaman Yapılır?

Binlerce yıldır uygulanması nedeniyle hacamat konusunda oldukça geniş bir bilgi birikimi oluşmuştur. Deneyimler günün ilk saatlerinde yapılan kupa seanslarının hastalar için daha verimli geçtiğini göstermektedir. Güneşin doğduğu saate bakıp 1 saat beklenmelidir. Bu andan itibaren öğlen saatine kadarki 2 saatlik zaman diliminde yapılan seanslar faydalı sonuçlar verecektir. Hacamat günleri ve hesapları için www.islamihacamat.comsitesinden bilgi alınabilmektedir.   

Hacamat ne zaman yapılır

Hacamat günleri

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?