İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Belki de son hacamat tarihin geçmiştir !

Belki de son hacamat tarihin geçmiştir !

Hacamat kelimesini çok duya oldunuz pandemi döneminde. Peki bu hacamat nedir ? Hacamat ne işe yarar ? Hacamatın faydaları nelerdir ? Son hacamat tarihiniz geçmiş olabilir mi ? İşte bu gibi soruların cevaplarını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Hacamat nedir ?

En kısa tanımıyla, vücudun kirlenmiş, işe yaramaz, bedene zarar veren, hastalıklara sebep olan kanlarının dışarı atılması işlemidir. Bu işlem uzman olan haccam doktor tarafından yapılmalıdır. Doktor öncelikli olarak hastanın şikayetlerini dinler. Hastanın şikayetlerine göre, hacamat noktaları belirlenir. Hacamat noktaları belirlendikten sonra vakumla işlemi yapılır. Vakumlama sonrası bir müddet beklenerek kirli kanların hacamat yapılacak noktaya birikmesi sağlanır. Yeterince kirli kan istenen noktaya toplandıktan sonra bir jilet yardımıyla deri üzerine çok küçük çizikler atılır. Çizikler atıldıktan sonra tekrar vakumlama işlemi gerçekleştirilir. Vakumlama işlemi bir kaç defa tekrar edilebilir. Bu şekilde işlem bir kaç defa tekrarlanarak hacamat işlemi tamamlanır. İşte bu kadar. Hacamat oldukça basit yöntemle ağrısız bir şekilde gerçekleştirilen arınma yöntemidir.

Hacamat ne işe yarar ?

Hacamat vücudunuz için gerekli olan yaşam enerjinizi arttırır. Ağrılarınızı dindirir. Vücudunuzda birikmiş kirli kanların dışarı atılmasını sağlar. Hacamat sonrası bir hafifleme ve rahatlama hissi sağlanır. Hacamat yüzlerce hastalıkta büyük faydalar sağlamaktadır. Sünnet günlerine uygun olarak yaptırılan bir hacamat 70 derde deva olabilir. Özellikle yüksek tansiyon, migren baş ağrısı, bel ağrısı, eklem ağrısı gibi durumlarda büyük faydalar sağlamaktadır.

Yılda en az iki defa hacamat yaptırmak bağışıklık sisteminizi güçlendirir. İleride bazı hastalıklardan korunmanızı sağlar. Her sağlıklı insanın korunma amaçlı yılda en az iki defa hacamat yaptırması kendi sağlığına yapacağı büyük bir yatırımdır. Hastalanmadan önce koruyucu tedbirler almak en isabetli yöntemdir. İşte bu noktada hacamat vücudunuzu istila etmeye başlayan kirli kanları bertaraf etmenin en iyi yöntemidir.

Hacamatın faydaları nelerdir ?

Hacamatın faydaları arasında bölgesel ağrıları dindirmesi ve kasların gevşemesine yardımcı olması başta gelir. Hacamat, TCM uygulayıcılarının sağlıklı enerji veya qi akışına engel olarak tanımladıkları enerji blokajlarını ortadan kaldırarak genel sağlığı iyi geldiği vurgulanmaktadır. Sporcular için hacamat, belirli bir kas bölgesine kan akışını artırmaya veya ağrıyı azaltmaya yardımcı olabilir. Rio 2016 Olimpiyatları’ndan çok sayıda sporcu hacamat yaptırdı. Bu, ABD yüzme takımı üyelerinin bazılarının üzerindeki dairesel işaretlerden kolayca fark edildi…

Hacamatın faydaları hakkında kaleme aldığımız yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Son hacamat tarihiniz geçmiş olabilir mi ?

Son hacamat tarihinizin geçtiğini anlamanız mümkün aslında. Sabah kalktığınızda vücudunuzda yorgunluk hissediyorsanız, şiddetli baş ağrılarınız oluyorsa, vücudunuz belirli bölgelerinde ağrılar oluşuyorsa, dalgınlık ve unutkanlığınız arttıysa, kötü rüya görme sıklığınız arttıysa, sürekli vesvese halindeyseniz, kafanızda bitmeyen meseleler çoğaldıysa artık son hacamat tarihiniz geçmiş demektir.

Bu durumlara mübtela olanlar zaman kaybetmeden deneyimli bir haccam hekimden hacamat için randevu almalıdır. Hacamat yaptırdıktan sonra yaşayacağınız rahatlık anlatmak istediğimizi daha kolay anlamanızı sağlayacaktır.

15 Aralık 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?