İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat Bölgeleri Hacamat İçin Neden Önemlidir?

Hacamat Bölgeleri Hacamat İçin Neden Önemlidir?

Çin ve Mısır başta olmak üzere, yüzyıllardır kullanılmakta olan alternatif bir tedavi yöntemidir. Yöntemin adı hamacat tedavisi veya kupa terapisi olarak bilinmektedir. Tüm dünyada kullanımı olan bu tedavi çeşitli teknikler ve çeşitli kupalar ile yapılmaktadır. Hacamat; Hamat bölgelerinde kupa yardımıyla yapılan işleme verilen isimdir.

Hacamat Bölgeleri Hacamat için Neden Önemlidir?

Hacamat tedavisi ile belirlenen hacamat bölgelerinde bir kupa yardımıyla deri altında biriken, dolaşımı olmayan, biriktiği noktada organlara zarar veren maddelerin dışarı atılması sağlanmaktadır.

Hacamatın pek çok faydası olduğu ve birçok hastalığın iyileşmesinde etkili olduğu bilinmektedir. Hacamat bölgelerinden yapılan işlemlerle kana detoks uygulanarak zararlı toksinler atılır. Vücutta bulunan hücrelerin yenilenmesi sağlanır. Hacamat bölgelerine yapılan bu uygulama sayesinde vücudunuz rahatlayacak ve stresiniz azalacaktır. Bu nedenle bir şikayetiniz olmasa dahi yapılacak yararlı bir işlemdir. Hacamat, nezle grip gibi üst solum yolu hastalıklarının iyileşmesinde, kronikleşmiş baş ağrılarında, kansızlık tedavisinde, epilepsi nöbetlerinin azaltılmasında, uyuşukluğu giderip enerjik hissetmenizde faydalı olacaktır. Hacamat bütün hastalıklarda iyileştirici rol oynamaktadır.

Hacamat tedavisinde, hacamat bölgeleri akupuntur noktalarına göre belirlenir. Hacamat bölgesi genellikle vücudun sırt kısmıdır. Kişinin şikayetine gören karın, bacaklar, baş gibi bölgelere hacamat tedavisi uygulanmaktadır.

Hacamat bölgelerine göre tedavi edilen hastalıklar;

Kulak üstü bölgeler: Göz rahatsızlıkları.

Omuz bölgesi: Nefes darlığı, astım, bronşit.

Kaburgaların orta noktası: Korku, heyecan, panik atak, kalp hastalıkları, kekemelik.

Karın bölgesi: Karın ağrısı, adet düzensizliği ve ağrıları, yumurtalıklardaki tıkanıklıklar, böbrek ağrısı, kabızlık, göbekte yağlanma, mide ağrıları.
Yüz ve Alın: Sinüzit, diş ve dişeti hastalıkları, göz problemleri ve göz hastalıkları, cilt güzelleştirme.

Bel: İdrar kaçırma, beldeki kasların geliştirilmesi, bel fıtığı.

Kuyruk sokumu: Hemoroid, fil hastalığı.

Kürek Kemiklerinin arası: Safra kesesi hastalıkları, kalp, pankreas.

Dizler : Romatizma, kireçlenme, varisler, bacak ağrı ve yaraları, mide ve karaciğer ile ilgili hastalıklar.

Kulak altı ve arkası: Kulak, burun, boğaz  hastalıkları, göz hastalıklarının tedavisi, ön baş ağrıları, karaciğer ve safra kesesi ağrıları.

Ayak bilekleri: Siyatik, gut, basur.

En faydalı olarak bilinen hacamat bölgeleri

  1. İki kürek arasındaki noktanın 10 cm üstü
  2. İki kulak arkası
  3. Kalbin arası
18 Ağustos 2020
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?