İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

HANGİ HASTALIK İÇİN HANGİ BÖLGELERE HACAMAT İŞLEMİ UYGULANMALI

HANGİ HASTALIK İÇİN HANGİ BÖLGELERE HACAMAT İŞLEMİ UYGULANMALI

Hacamat tedavisi, seneler boyunca hatalı beslenme, kötü alışkanlıklar ve hava kirliliğinin sebep olduğu vücutta yığılan kimyasallardan temizlenmek amacıyla yapılan geleneksel tedavi metodudur.                    

Hacamat Hz. Peygamber devrinde hem sağlığı muhafaza etmek hem de tedavi yöntemi olarak yapıldığı bilinmektedir. Hacamatı o dönemde uygulanan en iyi tedavi yöntemleri arasında sayan Resûl-i Ekrem (s.a.v.)’in ve sahabenin çoğunlukla ağrı ve baş ağrısından dolayı omuz, boyun damarları, baş, kalça ve ayağın üzerinden hacamat yaptırdığı, hacamatın zihni ve aklı kuvvetlendirdiği kaynaklarda belirtilmektedir.

Hangi hastalık için vücudun hangi bölgesine hacamat işlemi uygulanacağı aşağıda sıralanmıştır.

Kafa arkası: Ağız ve kafadaki yaralar, baş dönmesi, baş ağrısı, kafa derisindeki egzama ve sedef,  kulak çınlaması, kulak ağrısı, saç dökülmesi, göz, göz kapağı, ağız, diş, diş eti ve burun hastalıklarına iyi gelir.

Boyun (ense çukuru altı): Tiroid ve lenf bezi, ağız kokusu, göz, göz kapağı (arpacık, göz kapağı ağrıları ve ödemi), diş ve diş eti hastalıklarına iyi gelir.

Kulakların altı ve biraz arkası: Baş ağrısı, köpek dişler ve ön dişler, boğaz, burun, kulak ve göz hastalıklarına, safra kesesi ve karaciğer ağrılarına iyi gelir.

Göğüs ve Omuzlar: Yüksek tansiyon, baş ağrısı, baş dönmesi, akciğer hastalıkları, kepek , saç dökülmesi, boyun fıtığı, boyunda kireçlenme, kol-omuz ağrıları ve hormon dengesizliğine iyi gelir.

Kürek kemikleri arası(tam ortaya değil, biraz yukarı): Kalp, pankreas ve safra kesesi ve akciğer hastalıklarına iyi gelir.

Kürek kemikleri altı: Bel fıtığı, bel ağrısı ve karın ağrısı, dalak, mide ve karaciğer hastalıklarına iyi gelir.

Bel: Bel fıtığı, bel ağrısı, idrar kaçırma, böbrek ve üreme organı hastalıklarına iyi gelir.

Kuyruk sokumu: Fil hastalığı, prostat, adet düzensizliği ve basura iyi gelir.

Dizlerin üstü ve altı : Mide safra kesesi baldır ve ayak yaraları, diz hastalıkları, adet düzensizliği, varis, karaciğer ve böbrek rahatsızlıklarına iyi gelir.

Baldırlar: Fil hastalığı,  sedef, yüksek tansiyon, baş ağrısı, böbrek hastalıkları, ayak ağrılarına iyi gelir.

Ayak bileği dış kısmı:  Gut, fil hastalığı, siyatik ve varise iyi gelir.

Ayak bileği iç kısmı: Basura ve adet düzensizliğine iyi gelir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?