İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat ile genç görünüm kazanmak

Hacamat ile genç görünüm kazanmak

Hacamat sadece kirli kan çıkışını sağlamakla kalmaz, vücudun daha genç görünmesine de büyük katkı sağlar. Bu yazımızda hacamatın genç görünüm kazanmaya nasıl etki ettiğini Kahramanmaraş hacamat Merkezi olarak bilinen Dr. Cuma SABUN Muayenehanesi uzmanlarından Dr. Cuma SABUN’dan dinleyelim.

Hacamat ile genç görünüm nasıl kazanılır ?

Hacamat, deri altındaki kirli kanı dışarı alma işlemidir. Deri altında pıhtılaşmaya yakın kıvamda olan kirli kanlar zamanla derinin deforme olmasına sebep olur. Kirli kan zamanla akışkanlığı kaybeder ve deri altında birikmeye başlar. Öncelikle kılcal damarları tıkamaya başlar. Kılcal damarlar tıkanmaya başlayınca deri temiz kandan beslenemez hale gelir. Özellikle günümüzde metal atık bırakan suni yiyeceklerin artmış olması yaşlanma sürecini de hızlandırmıştır. Yılda belirli aralıklarla yapılan hacamat bu zararlı toksik birikimlerin çoğunu bertaraf edecektir.

Hacamat derinin oksijenle daha çok beslenmesine katkı sağlar. Hacamat yapılan bölgede ciddi bir kan deveranı başlar, böylece hacamat yapılan bölge bir çok anlamda yenilenmiş olur. Yeni kan demek canlılık demektir, canlılık ise daha genç bir görünüm demektir.

Hacamat yapılacak bölge acır mı ?

Hacamat yapılacak olan bölgeyi doktorunuz belirleyecektir. Hacamat yapılacak bölgeye göre hacamat kupaları değişmektedir. Kupa vasıtasıyla vakumlama esnasında hafif bir ağrı oluşabilir. Vakumlama sonrası jilet yardımı ile çok küçük çizikler atılır. Bu çiziklerin atılması sırasında sinek ısırığı gibi acı duyabilirsiniz. Kısaca hacamat işleminde dayanılamayacak kadar büyük bir acı yaşamazsınız.

Hacamat dışında genç görünüm için başka uygulamalar var mı?

Hacamat merkezimizde, hacamat yanında gerekirse sülük uygulaması da yapmaktayız. Hatta bazı hacamata uygun olmayan bölgelere direk sülük uygulaması yapılmaktadır. Özellikle yüz bölgesinde, göz altı şişliklerinde ve göz çevresinde hacamat ile kan alınamayacak yerlere sülük uygulaması yapılmaktadır.

Hacamat sonrası nelere dikkat edilmelidir ?

Hacamat bir defa yapılıp son verilen bir işlem değildir. Belirli aralıklarla tekrar edilmesinde büyük faydalar vardır. Hacamat sonrası dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır onları da izah edelim :

Hacamat sonrası bol sıvı tüketilmelidir. Mümkünse 3 gün hayvansal ürünlerden uzak durulmalıdır. Hacamat yapılan bölgelerde hafif kaşıntılar oluşabilir, bu kaşıntılar sebebiyle tırnak değdirilmemelidir. Tırnak değdiği taktirde mikrop kapabilirsiniz. Kısaca hacamat çizikleri iyileşinceye kadar o bölgeleri temiz tutmalısınız. Kısa sürede hacamat yapılan yerlerin iyileştiğini göreceksiniz zaten.

Kahramanmaraş hacamat merkezi olarak, hacamatın genç görünüme nasıl katkı sağladığını anlatmaya çalıştır. Konu ile ilgili daha fazla bilgi almak için buradan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?