İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat,İnsan ve Zaman

Hacamat,İnsan ve Zaman

Hacamat deri altında birikmiş olan kirli kanın deri üzerine ince çizikler atılarak vakumlama yardımıyla dışarı atılma işlemidir.

İnsan her yönüyle mükemmel yaratılmış bir varlık olarak kainatın sultanıdır.Her ne kadar kainatın en değerli ve mükemmel varlığı olsa da aciz olarak yaratılmış ta ki kendini ilahlaştırmasın sürekli dergahı ilahiyeye ilticada bulunsun.

İnsanı en iyi tanıyan onu yapan yaratan Allah’tır.O halde insan nasıl yaşar ve nasıl yaşamalı bunu da en iyi Allah bilir.O yüzdendir ki kitap ve peygamber göndermiş ta ki insanlara yol gösterip rehber olsunlar ve buyruklarını insanlara iletsinler.

Zaman ve mekan ikileminde insan türlü gelişmelere ya da gerilemelere düçar olmuş,bu zaman nehrinde her asrın belki de her uygarlığın altını çizdiği önemli hadiseleri ve buluşları olmuştur.İşte o altı çizilen hadiselerden biri de hacamattır.

Hacamat Yaratıcımız tarafından Peygamberimiz tarafından bizlere sunulan ilahi bir ikramdır.Bizi en iyi bilen bizi en iyi yapandır.O zaman sözü en geçerli ve doğru olan da O’dur.Peygamberimizin uyguladığı ve hadisleriyle bizlere aktarılan hacamat aynı zamanda ilahi bir reçetedir,bu ilahi reçeteden uzak duran modern tıp oldukça büyük bir mahrumiyet yaşamaktadır.

İlahi reçeteye kulak veren bir çok Mü’min müzmin dertlerine derman bulmuş ve bulmaya da devam ediyor.Rabbim maddi ve manevi dertlerimize şifalar versin bizi ve hacamatı da bu şifaya vesile eylesin.Amin

10 Kasım 2013

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?