İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat kanı ile kan bağışında verilen kanın arasında nasıl bir fark var ?

Hacamat kanı ile kan bağışında verilen kanın arasında nasıl bir fark var ?

Hacamat kanı ile kan bağışında verilen kanın arasında ciddi fark vardır. Bunu şu şekilde izah edelim : Organik olmayan besinler, solunan kirli hava, dişteki dolgular gibi onlarca farklı sebepten dolayı vücutta ağır metaller birikir. Zamanla bu metaller vücut tarafından dışarı atılması için farklı kanallara yönlendirilir. Bu kanallardan en önemlisi de deridir. Deri altında zamanla biriken bu kirli kanlar vücutta bazı sinyaller vermeye başlar. Bazen bir çıban olarak bazen bir sivilce veya kaşıntı olarak kendini hissettirir. Bütün mesele bu kirli kanların dışarı atılması meselesidir aslında.

İşte yukarıda bahsedilen bu kirli kanlar içerisinde metaller ve zararlı toksit maddeler bulunmaktadır. Bu zararlı maddelerin en pratik olarak dışarı çıkarılması hacamat ile mümkündür. Hacamat deri altında dışarı çıkmayı bekleyen kirli kanları kolaylıkla dışarı atılmasını sağlayacaktır.

Hacamat kanı ile kan bağışında verilen kanın arasında nasıl bir fark var ?

Hacamat ve sülüğün farkı nedir ?
Hacamat ve kan bağışındaki kanın farkı nedir ?

Kan bağışında verilen kan, vücutta dolaşımda olan kandır. Tabi ki kan bağışında bulunmak gerekir. Hem ihtiyacı olan hastalar için hem de genel sağlığımız için kan bağışında bulunmak gerekir. Konumuz hacamat kanının kan bağışında verilen kanla aynı olmadığıdır. Hacamat deri altında atıl durumda olan kirli kanların dışarı atılmasıdır. Kan bağışı ise bedenimizde dolaşan kanın damardan verilmesidir. Her ikisi de oldukça faydalı olmakla beraber, hacamatın vücuttaki kirli kanları dışarı attığının bilinmesi gerekmektedir.

Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?