İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamatta Altın Gün Nedir? Hacamat Altın Günleri

Hacamatta Altın Gün Nedir? Hacamat Altın Günleri

Hacamatla ilgili bilgi toplayan kişilerin karşısına “Altın Gün” terimi ortaya çıkıyor ve akıllarına hacamatta altın gün nedir sorusu düşüyor. Altın günü bilen ve faydalarına mazhar olmak isteyenler ise çok öncelerden randevu alarak şifa arıyor. Çünkü Peygamber Efendimiz tarafından altın günde yapılan hacamat tedavisinin 1 yıl boyunca kişiyi koruyacağı buyruluyor. Altın günleri yakın zamanda fark edenler ise genellikle hacamat uzmanlarından olumsuz cevap alıyor. Özellikle tecrübesi ve ilgisi ile hastalarını memnun eden tanınmış hacamat uzmanlarının tarihleri kısa sürelerde kapanıyor.

Hacamatta Altın Gün Nasıl Hesaplanıyor?

5 bin yıldan beri uygulanan ve Peygamber Efendimiz tarafından da yaptırılması ile sünnet haline gelen hacamatın yapılması için bazı günler teşvik ediliyor. İdeal günleri gösteren hacamat takvimi hazırlanırken birçok hadis ve teknik bilgiden yararlanılıyor. Altın gün hesaplanırken iki şartın bir araya gelmesi aranıyor.

Hacamatta altın gün nedir sorusuna cevap verebilmek için öncelikle güne ve tarihe bakmak gerekiyor. Altın günün ilk şartı olarak ayın 17. Günü referans alınıyor. Diğer günler hiçbir halde altın gün kapsamına giremiyor. Ancak ayın 17. Günü Hicri Takvime göre belirleniyor. Daha sonra ayın 17’sinin SALI gününe denk gelip gelmediğine bakılıyor. Eğer ki ayın 17’si aynı zamanda SALI günü ile buluşuyorsa o gün altın gün olarak kabul ediliyor.

Hacamatta Altın Gün 2020 Yılında Hangi Günlere Denk Geliyor?

2020 yılı için hacamatta altın gün nedir sorusu araştırıldığında karşımıza 3 farklı tarih çıkıyor. Hicri takvime göre belirlenen bu tarihlerin Miladi takvimdeki karşılıkları ise şöyle sıralanıyor:

  • 11 Şubat Salı
  • 9 Haziran Salı
  • 3 Kasım Salı

Altın gün için aranan şartların bir arada olmasına çok sık rastlanılmıyor. Her hicri yılda birkaç kez altın güne denk gelindiğinden hacamat düşünen kişilerin hacamatta altın gün nedir diyerek içinde bulundukları yılın altın günlerini çıkarması gerekiyor. Bu günlerin fazileti fazla olduğundan aylar öncesinden randevular doluyor. Özellikle büyük şehirlerde hacamat uzmanlarında yer bulunmuyor. Şifa tarihlerinin kaçırmamak için www.islamihacamat.com sayfası ziyaret edilerek takvimin takibi sağlanabiliyor.

10 Haziran 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?