İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Hacamat Tedavisi ile Sülüğün Farkı Nedir?

Hacamat Tedavisi ile Sülüğün Farkı Nedir?

İnsanda hastalıkların oluşmasında kan en büyük etken olarak karşımıza çıkıyor. Virüslerin vücutta yayılmasına imkân veren kan, faydalı ya da zararlı tüm bileşenleri emiyor. Zamanla kirlenen ve işlev göremez hale gelen koyu kan, vücudu hastalıklara açık hale getiriyor. Hacamat tedavisi ve sülük gibi kana yönelik alternatif tedavi yöntemleri bu nedenle oldukça faydalı oluyor. Birçok kişi hacamat ile sülük tedavisini aynı kapsamda değerlendiriyor. Ancak sülük ile hacamatın arasında büyük fark bulunuyor.

Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamat, vücuttan kirli kanı çekecek olan özel kupalar ve deriye kesikte kullanılacak neşterler vasıtası ile yapılır. Kafa, bel, boyun, ayak gibi bölgelere uygulanabilen bir yöntem olmakla birlikte saati, günü, yaşı, hastalığı gibi çok değişik kriterleri mevcuttur. Hacamat tedavisi ile sülük tedavisi arasındaki ana fark hacamatta vücuda bir madde girişinin olmamasıdır. Sadece toksin dolmuş kanın alınması ile temiz kanın aktif olması sağlanmaktadır.

Hacamat, tek başına bir tedai yöntemi olmamakla birlikte tedaviyi arttıran ve vücudun tedaviye olan duyarlılığını arttıran bir uygulamadır. Çünkü kanın temizlenmesi ile öncelikle vücut daha sağlıklı bir yapıya kavuşacaktır. Hem kandaki pis bileşenler atılacak hem de olası yeni virüslere karşı direnç kazanılacaktır. www.islamihacamat.com adresinde hacamata ilişkin her bilgiye ulaşmak mümkündür.

Sülük Tedavisi Nasıl Yapılır?

Hacamat tedavisi ile sülük seansını ayıran en can alıcı nokta sülüğün vücudumuza salgıladığı bileşenlerdir. Sülük vücutta konulduğu bölgede sadece kanı emmekle kalmayacak, kendi doğasında bulunan ve insan vücuduna faydalı olan salgıları vücuda bırakacaktır. 100’ün üzerinde olduğu söylenen biyoaktif madde ilaç etkisi göstermektedir. Bu nedenle sülük bazı ülkelerde oldukça değerlidir. Eczane olarak nitelendirildiği Rusya dışında Amerika’da da sülük tedavisi yaygındır.

Hacamat sadece temizleme görevi görürken sülük tedavisinde güçlendirme ve tedavi edicilik ön plandadır. Yapılan laboratuvar çalışmaları sülüğün kana karıştırdığı bileşenlerin ağrıyı kestiği, mikropları öldürdüğü, kanın kıvamını ayarladığı, tansiyonu dengelediği ve sindirim sistemini düzene soktuğu tespit edilmiştir. Hacamat tedavisi ile sülük tedavisinin beraber uygulanması ise hastanın çok daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Dr. Cuma Sabun’un Kahramanmaraş’taki muayenehanesinde her iki tedavi yöntemi de uygulanmaktadır.

26 Şubat 2020

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?