İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

K.Maraş Hacamat Merkezi

K.Maraş Hacamat Merkezi

K.Maraş hacamat Merkezi, eski ismiyle Hekimzade olarak bilinen ve değiştirilen ismiyle Dr. Cuma sabun olarak muayenehanesi 35 yıllık bir tecrübe birikiminin somutlaşmış halidir. Hacamat yapmak sıradan bir iş değildir. Ciddi bir tecrübenin yanında bilgi ve anlayış isteyen bir uygulamadır. Hacamat abdestli ve dualı olmak zorundadır. Bu iş sadece bir bedeni arınma değildir.

Kahramanmaraş Hacamat Merkezi olan Dr. Cuma SABUN muayenehanesi, hem dini literatürdeki uygulama esaslarını hem de tıbbi bilgi ve deneyimleri bir arada hayata geçirir. Doktor olmanın yanında ayrıca hacamat eğitimi almış ve yılların tecrübesini, hacamat olmak isteyen vatandaşlara aktaran Dr. Cuma SABUN, herkesi hacamat olmaya kabul etmiyor. Maraş hacamat konusunda, ciddi bir ilerleme kaydederken bilinçli doktorlar bu işe büyük emek harcamaktadırlar. Hacamat olmak isteyen kişiye onlarca sorular sorulur. Bir ön muayeneden geçirilir. Eğer şartlar uygun ise hacamat yapılmasına karar verilir. Öyle her hacamat olmak isteyeni hacamat yapan bir merkez değildir burası.

Hacamat insanın bedenini arındırmakla kalmaz, aynı zamanda ruhi dinginlikte sağlar. Bedenimiz kirlendiği gibi, ruhumuz da günahlar ve şeytani güçlerin etkisi ile kirlenir. Usulüne uygun şekilde yapılmış olan bir hacamat, insanı hem bedenen hem de ruhen arındırır. Bu noktadan bakıldığında hacamat yaptırırken uygulama esaslarına riayet edilmesi çok büyük önem kazanmaktadır.

Maraş hacamat merkezi, hacamat uygulaması için hacamat günlerine çok dikkat etmektedir. Gününde yapılmayan hacamat fayda yerine zarar verebilir. Bu nedenle hacamat günlerine mutlaka riayet edilmelidir.

Bazı özel durumlarda ve hastalıklarda hacamat günlerine riayet edilmez. Buna uzman olan Haccam karar vermektedir.

Maraş hacamat merkezi hacamat ile ilgili tüm sorularınızı ayrıntılı bir şekilde cevaplamaktadır. Dilerseniz buradan iletişime geçerek merak ettiğiniz soruları, Haccam Dr.Cuma SABUN‘a sorabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?