İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Bahar aylarında hacamat yaptırmanın önemi

Bahar aylarında hacamat yaptırmanın önemi

Bahar ayları başladı. Tüm insanlığa ümit ediyoruz ki hayırlara vesile olur. Bahar aylarında tüm canlılar bir devinim kazanır. İnsan da kendini daha bir zinde ve canlı hisseder. kan dolaşımının daha iyi hale geldiği bahar aylarında kirli kanları dışarı atmanın tam da zamanıdır aslında. Bahar aylarında hacamat yaptırmak çok büyük faydalar sağlamaktadır.

Bahara daha canlı ve sağlıklı girmek için, deri altında birikmiş olan kirli kanların dışarı atılması elzemdir. Kirli kanların dışarı atılması için en iyi yöntem de muhakkak hacamattır. Amerika’lı bir araştırmacı Profesör hastalıkların tedavisinde kanın temizlenmesi %90 oranında olumlu etkide bulunduğunu iddia temektedir. Hacamat vücudun birikmiş kirli kanını temizlemek için en ucuz ve en kolay kan aldırma yöntemidir.

Depresyon tedavisine hacamat büyük katkı sağlıyor

Özellikle psikolojik rahatsızlıklarda hacamatın faydası kanıtlanmıştır. Bedende birikmiş olan kirli kanların dışarı atılması ile depresyon hastalıklarında müthiş olumlu gelişmeler gözlemlenmiştir. Peygamber Efendimiz (SAV) ” Her kim ayın 17, 19 ve 21. günlerinde kan aldırırsa kan hücumundan dolayı meydana gelen bir çok hastalıklardan şifa bulur.” şeklinde tavsiyede bulunmuştur.

baş ağrısı ve hacamat

Depresyonda beyin hücreleri arasında hormonsal anlamda bağlantılarda geçiş azalmaktadır. Hacamat ile arınan vücutlarda bu geçiş tekrar hızlanmakta ve hasta kendini daha iyi hissetmektedir.

Kış aylarında insan ister istemez daha hareketsiz kalmaktadır. Yediği içtiği gıdalarda genelde hamurlu ve sindirimi zor gıdalar olmaktadır. Hareket gereken bir durumda oturmak zorunda kalan beden beraberinde bazı arızaları da getirmektedir. Özellikle hazım konusunda zorlanan mide ve bağırsak bazı gıdaları sindiremeden biriktirmeye başlıyor. Sindirilememiş bazı gıdalar zamanla deri altına itilerek dışarı gönderilmek istenir. Bu nedenle vücutta çıban, sivilce ve kaşıntı gibi durumlar ortaya çıkar. İşte bu kirli kanların ve tam anlamıyla sindirilmemiş gıda atıklarının vücuttan atılmasına yardımcı olan en iyi yöntem hacamattır.

Hacamat yaptırırken gücünüz ve sağlığınız elveriyorsa aç karnına olun. Eğer gücünüz veya sağlığınız aç karnına hacamat yapılmasına uygun değilse hafif tok karna olmanız gerekir. Hacamat tok karna yapılmamalıdır. Mutlaka hacamat günlerini gözetleyin. Bahar aylarında ilk sünnet olan hacamat günü 1 Mart Pazartesi 2021 tarihidir. Diğer sünnet olan hacamat günleri için hacamat takvimine bakmanızı tavsiye ederiz.

28 Şubat 2021
Etiketler:

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?