İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kahramanmaraş Hacamat Tedavisi

Kahramanmaraş Hacamat Tedavisi

Sağlık alanında her gün ilerleme yaşanmaktadır. Yeni nesil sağlık cihazlarının üretilmesi, tam donanımlı hastanelerin inşa edilmesi, terapi ve ilaç uygulamalarının çeşitlenmesi gibi olumlu gelişmeler yaşanmaktadır. Bu nedenle modern tıbba güvenmekle beraber, tarihin sırların faydalanmak da gereklidir. Geçmişten günümüze uzanan hacamat tedavisi en faydalı sırlardandır.

Hacamat Nedir?

Hacamat uygulaması Peygamber Efendimiz zamanına uzanan, hem Efendimiz hem de sahabelerimiz tarafından sıklıkla yaptırılan bir uygulamadır. Hacamat; Arapça kökenli bir kelimedir ve emmek, sağlıklı hale döndürmek anlamlarını taşımaktadır. Hacamatın mantığı sağlığı etkileyen zararlı toksinlerin emilmesine dayanır. Maraş hacamat uzmanları, vücudun azı bölgelerinde oluşturdukları kesiklere kapattıkları kupalar ile işlevsiz kanı vücuttan çıkarmaktadır.

GÜNCEL HACAMAT TAKVİMİ

Teknoloji çağını yaşadığımız günlerde vücudumuz sürekli ağır tahribata uğramaktadır. Ayrıca tükettiğimiz ve içtiğimiz sağlıksız besinler vücudumuzda kan yapımızı bozmaktadır. Bunun yanında ilaçların ve kozmetik ürünlerinin bıraktığı toksinler sağlığımızı olumsuz etkilemektedir. Vücudun kendisi tarafından atılamayan bu virüsler, hacamat tedavisi ile vücuttan emilmektedir.

Hacamat Faydaları Nelerdir?

Özellikle yeni yetişen neslimiz hacamat tedavisi hakkında pek bilgili değildir. Hacamatın vücudu yenilediği gerçeğini bilmeyen kişiler, bunu riskli bulmaktadır. Oysaki yıllardır uygulanan bir tedavi yöntemi olarak hacamat, zararsızdır ve faydaları sınırsızdır. Maraş hacamat tedavisinin genel faydaları şunlardır:

  • Vücudun dinç olmasını sağlar ve hastalıklara karşı bağışıklığı arttırır.
  • Karaciğer hastalıkları ile boğuşan hastaların tedavisine yardımcı olur.
  • Kemik ve eklem problemleri olan hastaların ağrılarını dindirir.
  • Vücuttaki kasları daha esnek bir yapıya kavuşturur.
  • Yüksek tansiyonun düşürülmesinde oldukça etkilidir.
  • Fonksiyonunu icra edemeyen organların yenilenmesini sağlar.
  • Damarların temizlediğinden tıkanıklığı önler ve kolesterolü düşürür.
  • Üreme şikâyetlerini azaltır ve doğurganlığı arttırır.

Kahramanmaraş Hacamat Randevusu Nasıl Alınır?

Tarihi ve dini bir fonksiyonu olan hacamat tedavisi, işin ehli olan kişilere yaptırılmalıdır. Hacamatın daha bilinir bir uygulama olması ile merdiven altı denebilecek hacamat yerleri türemektedir. Sünnet hacamat günleri konusunda bilgili olan ve hijyen kurallarına mutlak surette uyan uzmanlara güvenilmelidir. Maraş hacamat uygulamalarının en güvenilir adresi şüphesiz ki Dr. Cuma Sabun’dur. Hacamata olan ilgisi ve bilgisi ile hastalarına çare bulan Sabun, hacamat takvimi dışında tedavi yapmamaktadır. Boş olan günler ve aklınızdaki diğer sorular için iletişime geçmeniz yeterlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?