İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

Kasım Ayı Hacamat Günleri 2021

Kasım Ayı Hacamat Günleri 2021

Kış aylarına girmeden önce bedeni arındırmak iyi bir davranış olacaktır. Hacamat ile vücutta birikmiş olan kirli kanlar en kısa yoldan dışarı atılır. Kirli kanın dışarı atılması bedeni rahatlatır. Gözlere zindelik , bedene kuvvet vererek daha sağlıklı olmanızı sağlar. Hacamat olmaya karar verdiğinizde yapmanız gereken en önemli iş; hacamat takvimine bakmaktır. Hacamat takvimine uygun olarak yapılan hacamat çok büyük fayda sağlayacaktır. Sizler için Kasım ayı hacamat günlerini hazırladık. Hacamat öncesi bu günlere bakmanız faydanıza olacaktır.

Hacamat Nedir ?

Hacamat tedavisi, çok çeşitli rahatsızlıkların tedavisinde kullanılan eski bir tedavi yöntemidir. Pek çok hacamat terapisi türü vardır; lakin, kuru ve ıslak kupa çekme olarak iki ana gruba ayrılır. Kuru hacamat, ciltte iz bırakmadan vakumlama yaparken , ıslak kupada deri çizilir, böylece kan bardağa çekilir. Hacamat yüzyıllardır bir tedavi olmasına ve çeşitli kültür ve toplumlar tarafından kullanılmasına rağmen etki mekanizması tam olarak anlaşılamamıştır.  Son zamanlarda, kupaya olan ilgi yeniden ortaya çıktı ve ardından, kupa terapisini destekleyen mekanizmaları araştırmak için çeşitli çalışmalar başladı. Batılı tıp bilimlerinde eğitim almış ana akım, doktorlar için odak noktası büyük ölçüde hastalıkların biyomedikal nedenlerine odaklanırken, geleneksel tıp pratisyenleri bütüncül bir yaklaşım benimsiyor. Özellikle, kupa tedavisi muhtemelen çok sayıda mekanizma yoluyla sayısız etki üretir. 

Kasım ayı hacamat günleri 2021

Kasım ayı hacamat günleri şu şekildedir:

2 KASIM SALI GÜNÜ 2021

22 KASIM PAZARTESİ 2021 ( Sünnet olan hacamat günüdür)

28 KASIM PAZAR 2021

30 KASIM SALI 2021

Hacamata gitmeden önce dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi almayı ihmal etmeyiniz. Hacamat yaptırdıktan sonra da hacamat sonrası dikkat edilmesi gereken kurallara uyunuz. Hacamat öncesi ve hacamat sonrası yapılacaklara dikkat etmek hacamatın faydasını arttıracaktır.

Hacamat uygulaması mutlaka işin ehli kişilere yaptırılmalıdır. Aksi durumda zarar görebilirsiniz. Kahramanmaraş ve çevre illere hizmet veren deneyimli Dr. Cuma SABUN, hacamat işleminin küçük bir cerrahi işlem gibi değerlendirilip dikkat edilmesi gereken bir uygulama olduğunun altını çizmektedir. Kahramanmaraş veya çevre iller için hacamat randevusu almak için buradan iletişime geçerek doktordan bilgi alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?