İslami Hacamat
En Kısa Tanımıyla Hacamat Nedir ? Ne işe Yarar ?
Hacamat vücutta birikmiş kirli kanların dışarıya atılması işlemidir. Oldukça kolay ve basit bir yöntem olan hacamat ile vücudunuz daha zinde bir hale gelir. Hacamat hakkında daha fazla bilgi edinmek için merkezimizi ziyaret edebilirsiniz.
Hacamat Hakkında Daha Fazla Bilgi

2021 Şubat Ayı Hacamat Günleri

2021 Şubat Ayı Hacamat Günleri

Hacamat gün geçtikçe yaygınlaşan basit ama etkili bir tedavi yöntemidir. Tedaviden kasıt aslında vücudu rahatlatma ve ileride baş gösterebilecek hastalıklar için koruyucu olmaktır. Hacamat sünnet olan günlerde yapılırsa daha büyük fayda sağlar. 2021 Şubat Ayı hacamat günleri şu şekildedir:

1 Şubat Pazartesi

7 Şubat Pazar

9 Şubat Salı

2021 Hacamat Takvimi için ilgili linke tıklayabilirsiniz. Sünnet olan günlerde hacamat yaptırmanın önemi ile ilgili aşağıdaki yazıyı da okumanızı tavsiye ederiz.

Hacamat çok hızlı etki eden bir şifa vesilesidir

Amir, biyokimya alanında doktorasını yaptıktan sonra, Mısır’daki London International College’dan homeopati alanında bir derece yaptı. Oradan hacamat yoluyla şifa çalışmasına kendini kaptırmaya başladı.

Akupunktur çalışmasına başladıktan belli bir zaman sonra, Peygamberimizin (SAV) hacamatla ilgili tavsiyesi dikkatini çekti. Şöyle bir tespitte bulunmuştur : “Aromaterapi ve bitkisel tedavi gibi diğer tekniklerle kıyasladığımda hacamat çok hızlı bir şifa kaynağıdır. Bunu düşündüğünüzde, hastalıkla uğraşmak veya hastalığın nedenini [tedavi etmek] yerine, sadece nedenin kendisinden kurtuluyorsunuz, ” diyor. Amir, toksin dolu kanın uzaklaştırılmasına atıfta bulunuyor.

Önleyici hacamat, Peygamberimizin (SAV) buyurduğu gibi, her hicri ayın 17, 19 ve 21. günlerinde yapılır.

“Vücudumuz, tıpkı gelgitler gibi aydan etkileniyor” diye açıklıyor Amir. “Ay manyetik alanı nedeniyle, dolunay olduğunda [15. günde], hücrelerimizdeki tüm toksinler deri yüzeyinin altında birikir.”

Dolunaydan sonra üç eşit aralıkta hacamat uygulamak “vücudu her ay detoksifiye ediyor” diyor. Hacamat ve akupunktur uzmanları bunun bir “enerji” ilacı olduğu konusunda hemfikirdir: Kişinin “hayati enerjisinin” vücutta sağlıklı bir şekilde dolaşmasına izin vermek için vücudun damarlarını tıkanmalardan arındırır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Ziyaretçilerimiz tarafından yapılan yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Bu konu hakkındaki görüşünüzü belirtmek ister misiniz?